E Mërkurë, 09.23.2020, 05:59pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
PUNONJËSIT E METROSË NË SAO PAOLO NË GREVË

E Martë, 06.10.2014, 07:21am (GMT+1)


Policia braziliane përdori sot gaz lotsjellës ndaj protestuesve që kishin dalë në mbështetje të punëtorëve të metrosë së Sao Paolos që kanë hyrë në grevë, duke bllokuar transportin në qytetin më të madh të vendit, vetëm tre ditë para se të hapet Kampionati Botëror i Futbollit.
        
Greva pesëditore mund të vazhdojë deri të enjten kur Brazili të ketë lojën e parë me Kroacinë në një stadium 20 kilometra larg qendrës së Sao Paolos.
        
Rreth 150 grevistë dhe përkrahësit e tyre u vunë flakën grumbujve të plehërave në një rrugë qendrore.
        
Punonjësit e metrosë po kërkojnë një rritje pagash pak më shumë se 12 për qind, ndërsa kompania e metrosë ka ofruar 8.7 për qind.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
PELÈ - ËNDËRROJ NJË REVANSH TË VITIT 1950 KUNDËR URUGUAJIT'Brazili nuk e ka detyrë të fitojë, por të luajë mirë' (06.09.2014)
EKIPI GJERMAN ARRIN NË RIO DE ZHANEIRO (06.08.2014)
RAFAEL NADAL - KAMPION I 'FRENCH OPEN'Tenisti spanjoll e ka mundur tenistin serb Novak Gjokoviq (06.08.2014)
FIFA AKUZOHET PËR KORRUPSION (06.08.2014)
MOSHA MESATARE E SKUADRAVE PJESËMARRËSE NË BOTËROR (06.07.2014)
SHKODRAN MUSTAFI - SHQIPTARI I SHTATË NË BOTËROR (06.07.2014)
The Daily Star - SHAQIRI AFËR MARRËVESHJES ME LIVERPOOLIN (06.07.2014)
BRAZIL 2014 - JA 10 LIDERËT E SKUADRAVE TË MËDHA (06.07.2014)
Economist - FUTBOLLI, LOJË E MREKULLUESHME, BIZNES I NDYRË (06.06.2014)
BRAZIL 2014 - 10 SHIFRAT MË PIKANTE (06.06.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]