E Premte, 09.25.2020, 08:27am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
Eliza Dushku femra e gjashtë më e bukur në botë
E Shtunë, 08.01.2009, 09:41am (GMT+1)

 

Aktorja e famshme shqiptare po bën xhiron e botës dhe me fotografitë e saj që shihni dhe në këtë lajm, duke rrëmbyer kopertinat e revistave më në zë të Londrës, Nju Jorkut, etj.

 

Eliza Dushku, gjendet në mesin e 100 femrave më seksi për vitin 2009 të cilën e ka publikuar revista e njohur “Maxim”.

Në këtë listë Eliza është renditur në vendin e gjashtë e cila impresionoi të gjithë.

“Jam e lumtur me arritjet e mira në karrierë si aktore në Holywood, dhe shpresoj që së shpejti do të më shihni në ndonjë film i cili do të jetë hit i madh në botë.

 

Vendi i gjashtë në listën e femrave më seksi të botës më ka befasuar këndshëm, ndërsa edhe më ka rritur vetëbesimin” deklaroi njëra ndër femrat më atraktive të botës, shqiptarja Eliza Dushku.

 

Në të vërtetë, Eliza Dushku është aktorja më e famshme shqiptare nëpër botë, e cila jeton në SHBA.

Siç shihet në foto, ajo ka pozuar edhe për kopertinën e revistës së njohur amerikane për femra, FHM.

 

Eliza është bërë e njohur botërisht nga seriali fantastiko-shkencor amerikan, “Dollhouse", por edhe nga disa filma thriller e horror ku ka luajtur.NOA

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Flokët e Majkëll Xheksonit do të bëhen diamantë (07.30.2009)
George-Clooney-Elisabetta Canalis, përvëlim dashurie? (07.28.2009)
Publikohet kënga e padëgjuar e Xhon Lenonit (07.26.2009)
Anita Ekberg shtrohet me urgjencë në spital (07.20.2009)
Më 7 korrik varrimi i Majkëll Xheksonit (07.06.2009)
Revista People boton foto të debutimit të Angjelinë Zholisë 7 vjeçare (06.30.2009)
Majkëll Xhekson në kujtesë (Album i revistës People) (06.27.2009)
Megan Foks femra më sexy e planetit (06.24.2009)
Një darkë me Al Paçinon (06.21.2009)
Sandra Bullok në filmin "Propozimi" (06.20.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]