E Premte, 09.25.2020, 08:46am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
Grupi Shugarland nis turneun në SHBA
E Hënë, 08.03.2009, 08:17am (GMT+1)

 

Peter Andre ka fituar çështjen e tij gjyqësore ndaj një të përditshmeje britanike e cila ka publikuar disa foto, që linin të kuptonin se ai kishte një marrëdhënie të ngushtë me dikë tjetër ndërsa ishte ende i martuar.Ndërkaq grupi i i muzikës kantri Shugerland ka nisur turin e tyre në SHBA.

Këngëtarja e muzikës kantri Shugerland do të zhvillojë nesër koncertin e saj recital me titull: Live on the Inside, i cili do të transmetohet nga ABC.

Koncerti i saj do të përmbajë hitet “All I want to do”, “Baby Girl”, “Settling” si dhe këngë të njohura të grupt REM “The One I love” dhe “Nightswimming”.

Një DVD me nje koncert të Sugerlandit do të dalë në shitje në 4 gusht. Turi i Sugerland ka nisur më 30 korrik.

 Peter Andre ka fituar çështjen e tij gjyqësore ndaj një të përditshmeje britanike e cila ka publikuar disa foto, me diçitura që linin të kuptonin se ai kishte një marrëdhënie të ngushtë me dikë tjetër teksa ishte ende i martuar me Katie Price.

Çifti u nda në muajin maj, dhe për ta ka patur mjaft thashetheme rreth shkakut të ndarjes së tyre, të cilat Peter Andre i ka kundërshtura me forcë.Dalja e tij nga gjykata, përkoi me protestat kundër duhanit, por Andre e kaloi këtë situatë me humor.

Çifti Peter Andre dhe Katie Price u takuan në një prograrm televiziv, dhe kanë dy fëmijë së bashku: Junior dhe Princess Tiamii.

Demi Lovato duket si një vajzë tipike adoleshente, por në këngët e albumit të saj më të fundit ” Here we go again”, nuk janë vetëm romantike, por edhe për dhimbjen që lë një dashuri e humbur.

Kënga kryesore e albumit “Here we go again” , e cila mban këtë titull, është frymëzuar nga një ekperiencë personale e vetë këngëtares.
 
Lovato, e cila ka shkruar disa prej teksteve të këngëve thotë se ajo ka shkruar vargje, dhe ka vendosur që t’i hedhë ato në ditarin e saj, pasi mendonte se ishin tepër personale që të publikoheshin.

Albumi i saj “Here we go again” u shit në 108 mijë kopie javën e parë që doli në treg.

Ndërkohë, albumi i saj i parë me titull “Don’t forget” u rendit në vend të dytë sipas renditjes Billbord me 89 mijë kopje të shitura në javën parë.za

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Eliza Dushku femra e gjashtë më e bukur në botë (08.01.2009)
Flokët e Majkëll Xheksonit do të bëhen diamantë (07.30.2009)
George-Clooney-Elisabetta Canalis, përvëlim dashurie? (07.28.2009)
Publikohet kënga e padëgjuar e Xhon Lenonit (07.26.2009)
Anita Ekberg shtrohet me urgjencë në spital (07.20.2009)
Më 7 korrik varrimi i Majkëll Xheksonit (07.06.2009)
Revista People boton foto të debutimit të Angjelinë Zholisë 7 vjeçare (06.30.2009)
Majkëll Xhekson në kujtesë (Album i revistës People) (06.27.2009)
Megan Foks femra më sexy e planetit (06.24.2009)
Një darkë me Al Paçinon (06.21.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]