E Enjte, 11.26.2020, 01:45am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
Xhenifer Lopez: Amësia ndryshon gjithçka
E Martë, 08.18.2009, 09:17am (GMT+1)

 

Voal-online –Jennifer Lopez mund të duket siç ka qenë gjithmonë, por artistja yll thotë se është transformuar qëkur është bërë nënë e binjakëve tani 18 muajsh, Max dhe Emme.

 

"Nuk k a gjë më të madhe se t’I japësh jetë një qenieje tjetër njerëzore dhe të jesh përgjegjëse për një tjetër jetë,” thotë Lopez në revistën InStyle, për numrin jubilar të 15 vjetorit, të muajit shtator. “Je ti para fëmijëve, dhe je ti pas fëmijëve – dhe ata nuk janë si ti.”

 

Aktorja këngëtare që e kremtoi 40 vjetorin në mënyrë madhështore në korrik, thotë se botëkuptimi I saj për të gjitha fushat e jetës –nga muzika e saj, tek marrëdhëniet dhe tek bizneset – ka bërë kthesë.

 

“Prindëria e ndryshon krejtësisht këndshikimin tënd ndaj gjithçkaje,” thotë Lopez. “Ti nuk vjen e para më, fëmijët janë para gjithçkaje. Është dikush tjetër për të cilin duhet të kujdesesh më shumë se për veten tënde.”

Lidhur me karrierën e saj aktive, çka do të thotë se a do të largohet ndonjëherë nga sheshet e xhirimt dhe nga studiot e regjistrimit, ajo thotë se nuk i dihet.

”Jam në një pikë të jetës sime, kur e ndjej se duhet të jap gjithçka nga jeta ime,” thotë Lopez, duke folur për karrierën e saj muzikore. Lopez ka marrë frymëzime të reja nga binjakët e saj, sidomos Max. Ajo është këngëtare që shkroi një këngë për ta.

Kur vjen puna të martesa, Lopez, e cila ka pesë vjet e martuar me këngëtarin Marc Anthony, pranon se ende mendon që kjo martesë do të jetojë gjatë. Ajo pranon se në jetën e saj ka pasur “shumë të përpjeta dhe shumë tatëpjeta”, si dhe ka bërë “shumë gabime”.

 

Një mënyrë si ajo po përpiqet që martesa të jetojë gjatë është lidhur me marrëdhëniet bashkëshortore. “Është një pyetje e pafund – cili është çelësi I dashurisë?”

Lidhur me këtë temë ajo vazhdon: “Unë besoj se në jetë njeriu mëson nëpërmjet përvojës. Unë kam mjaft moshë për të kuptuar si funksionojnë marrëdhëniet.
Nuk janë të kollajshme.“

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Eva Longoria Parker shtrin biznesin e saj të restoranteve edhe në aeroporte (08.17.2009)
Jeta dhe vepra e këngëtarit amerikan Pit Siger (08.16.2009)
Kujtohet 40 vjetori i festivalit të Udstokut (08.16.2009)
Don't cry for Paula Abdul (08.12.2009)
Abdul lë reality shown American Idol, nuk arrin të gjejë pajtim për rrogën (08.10.2009)
Grupi Shugarland nis turneun në SHBA (08.03.2009)
Eliza Dushku femra e gjashtë më e bukur në botë (08.01.2009)
Flokët e Majkëll Xheksonit do të bëhen diamantë (07.30.2009)
George-Clooney-Elisabetta Canalis, përvëlim dashurie? (07.28.2009)
Publikohet kënga e padëgjuar e Xhon Lenonit (07.26.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Nëntor 2020  
D H M M E P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
 

 
VOAL
[Shko lart]