E Shtunë, 08.08.2020, 09:24pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
 



 
HOLLYWOOD
 
6 SHKURTI, DITËLINDJA E 70-të E BOB MARLEYT

E Premte, 02.06.2015, 03:47pm (GMT+1)


Bob Marley, 1976


Adhuruesit e muzikës, por jo vetëm, shënojnë sot ditëlindjen e 70-të të Bob Marleyt.

Robert Nesta "Bob" Marley ka qenë këngëtar nga Xhamajka, tekstshkrues, muzikant dhe kitarist me famë botërore.

Karrierën e tij e ka nisur me grupin The Wailers, më 1963, për të vazhduar i vetëm pas shpërndarjes së grupit më 1974.

Karriera e Marleyt ka kulmuar me albumin Eksodi, më 1977, i cili i ka krijuar reputacionin e një prej artistëve më të mirë të të gjitha kohërave.

Albumi Eksodi është shitur në më shumë se 75 milionë kopje.

Marley ka vdekur më 1981.rel
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
E VEJA E 'SNJAPERISTIT AMERIKAN' - DASHURIA JONË ISHTE ASHTU SI TREGOHET NË FILM (02.03.2015)
KATY PERRY - NJË SUPERYLL NË SUPERBOWL (02.02.2015)
MICHELLE OBAMA LAVDËRON FILMIN 'AMERICAN SNIPER' (02.01.2015)
'AMERICAN SNIPER' NXIT POLEMIKA (01.26.2015)
FSHATARI AFGAN - I PËRNDJEKUR PSE SHPËTOI USHTARIN AMERIKAN (01.22.2015)
JA DHJETË FEMRAT MË TË BUKURA TË TË GJITHA KOHËVE (01.19.2015)
NDAHET NGA JETA AKTORJA FATEN HAMAMA - IKONË ARABE E FILMIT (01.18.2015)
FILMI 'SNAJPERI AMERIKAN' - KANDIDAT PËR OSKAR (01.17.2015)
KATY PERRY PËRGATITET PËR KONCERTIN E SUPERBOLLIT (01.14.2015)
CEREMONIA E 'GLOBIT TË ARTË' - PLATFORMË E SOLIDARIZIMIT ME FRANCEZËT DHE FJALËN E LIRË (01.13.2015)



 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]