E Mërkurë, 09.23.2020, 11:31am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
FIFA - JEROME CHAMPAGNE GARON KUNDËR SEP BLATTERIT

E Martë, 09.16.2014, 04:15pm (GMT+1)


Kandidati për president i Federatës Ndërkombëtare të Futbollit (FIFA), Jerome Champagne, dëshiron që të shqyrtohen shumë probleme, që e mundojnë këtë sport, pas fasadës shkëlqyese,e për të cilat është diskutuar rrallë në këtë organizatë.

Zoti Champagne, me shtetësi franceze, që dje ka konfirmuar se do të garoj kundër Sep Blatterit, në zgjedhjet për president të FIFA-s vitin e ardhshëm, vazhdimisht ka folur për pabarazinë në rritje në futboll.

Ai ka tërhequr vërejtjen se futbolli mund të rrezikohet ashtu siç ka ndodhur në basketboll, që sipas tij po dominohet nga NBA, ndërsa pjesa tjetër e këtij sporti ka mbetur e izoluar, raporton Reuters.

Ish-dilopmati, Jerome Champagne, prej vitit 2010 ka punuar si këshilltar i pavarur i futobllit ndërkombëtar, i fokusuar në zgjidhjen e çështjeve të Kosovës, ato izraelito-palestineze dhe Qipron.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
BOKSIERI BRITANIK NË GJENDJE KRITIKE (09.15.2014)
SHBA - FITUESE E KUPËS BOTËRORE NË BASKETBOLL (09.15.2014)
BOKS - TAKIMI KLITSCHKO-PULEV SHTYHET PËR 15 NËNTOR (08.28.2014)
MAJLINDA KELMENDI SËRISH KAMPIONE E BOTËS (08.26.2014)
HAMILTON THOTË SE ROSBERG E GODITI ME QËLLIM (08.25.2014)
UEFA - NUK DO TË NJIHEN NDESHJET E EKIPEVE TË KRIMESË NË RUSI (08.23.2014)
KOMERCIALIZIMI I BUNDESLIGËS (08.22.2014)
ADNAN JANUZAJ - E NDJEJ PRESIONIN QË MË JEP FANELLA E TË MADHIT GIGS (08.18.2014)
SHKËLZEN GASHI SHËNON SËRISH PËR BAZELIN - 4 GOLA NË 6 NDESHJE (08.18.2014)
EKIPI I ËNDRRAVE TË BASKETBOLLIT E ANULON VIZITËN NË AFRIKË (08.16.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]