E Martë, 08.11.2020, 10:24pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
Revista sportive Ole e Argjentinës bën radiografinë e djemve të Zvicrës
XHERDAN SHAQIRIN E QUAN NJË SOZI TË MESSIT

E Martë, 07.01.2014, 04:11pm (GMT+1)


Voal-online.ch - Olé bën analizën e skuadrës zvicerne, shkruan me shumë simpati për lojtarët zviceranë. Shkruan se do të luhet lojtar me lojtar - dhe Messi do të mbulohet nga Shaqiri, që është 22 vjeç, luan me Bayern dhe drejtohet atje nga Guardiola. Shaqirin Ole e Argjentinës e quan një sozi të Messit.

1-Diego Benaglio 30 vjeç, 1.95, luan me Wolfsburgo portieri
2-Stephan Lichtsteiner 30; 1,8): luan me Juventus
22-Fabian Schär 22; 1,86 ka zëvendesuar Von Bergen, luan me Bazelin, është në debutin e tij
20-Johan Djorou 27; 1,9): luan me Hamburgun
13-Ricardo Rodríguez 21; 1,80: luan me Wolfsburgo.
11-Valon Behrami 29; 1,84, luan me Napolin
8-Gokhan Inler 30; 1,81: luan me Napolin
10-Granit Xhaka 21; 1, 83: golshënues
23-Xherdan Shaqiri 22; 1,69: figurë qendrore - sozia e Messit ?!
18-Admir Mehmedi(23; 1,83: Luan me Friburgo
19-Josip Drmic 21; 1,82: me rrënjë kroate, luan me Nürembergun

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
GAZETAT ZVICERANE, SHAQIRI GEGEN MESSI - SHAQIRI KUNDËR MESIT (07.01.2014)
E GJITHË ZVICRA SYTË TEK NDESHJA E SOTME, ZVICËR-ARGJENTINËEdhe sot, në faqen e parë të gazetës me tirazhin më të madh në Zvicër «20 minuten» është bashkëkombësi ynë, Xherdan Shaqiri (07.01.2014)
BBC, SHAQIRI, XHAKA E BEHRAMI - NE JEMI ZVICERANË, NE JEMI NGA KOSOVA (07.01.2014)
Argjentinë-Zvicër, sot ora 18MESSI - NIS BOTËRORI I VËRTETË, SHQAIRI - KOHA PËR TË SHKRUAR HISTORINË (07.01.2014)
PËR HIMNIN E RI TË ZVICRËS - GJITHSEJT 116 PROPOZIME (07.01.2014)
XHAMIA NË ZYRIH, QË FREKUENTOHET NGA SHQIPTARËT, DYSHOHET SI QENDËR XHIHADI (06.30.2014)
WIDMER-SCHLUMPF - SHKURTOJMË 2600 VENDE PUNE NË PERSONELIN FEDERAL, KURSEJMË 300 MILIONË FRANGA (06.30.2014)
SUPERBUNKER ZVICERAN NËN ALPE (06.29.2014)
XHERDAN SHAQIRI NË 11-shen IDEALE TË BOTËRORIT (06.28.2014)
EDHE FIFA KREMTON PËR SHAQIRIN - TREGOLËSHI I TIJ ËSHTË I 50-i NË HISTORINË E BOTËRORËVETregolëshin Shaqiri ia kushton familjes, i përshëndet për përkrahjen të gjithë shqiptarët (06.27.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]