E Enjte, 07.02.2020, 10:35pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
RRITET MË TEJ PËRQINDJA E TURISTËVE NË ZVICËR

E Hënë, 07.07.2014, 10:51am (GMT+1)Voal-online.ch - Sektori hotelier zviceran ka përjetuar një maj tejet pozitiv, me 2,6 milionë prenotime, pra me 2,2% më shumë krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit 2013. Rritja më e madhe është regjistruar në mesin e turistëve zviceranë, me një shtim prej 5,1%, baras me 1,1 milionë prenotime, ndërsa rritja e numrit të turistëve të huaj është 0,1%.

Nga jashtë ardhja më e madhe është nga Kina (+19,6%), ndërsa mysafirët evropianë janë pakësuar me 3,6%.

Zyra Federale e Statistikave, e cila i ka komunikuar të dhënat, kujton se këtë vit Rushajat kanë qenë në qershor, ndërsa më 2013 ishin në maj, prandaj pritet që qershori të jetë më i mirë se maji. SDA/ATS
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
NË VETËN E PARË JETMIRA AVDYLI, SHQIPTAROZVICERANE QË I NGJASON SHUMË RITA ORËS DHE QË I PËLQEJNË SHUMË SFIDATNga KUJTIM SHABANI (07.06.2014)
BANKIERI MERRET NË PYETJE NGA PROKURORIA - PRANON SE I KA TRANSMETUAR TË DHËNA FRANCËS (07.06.2014)
'PELE I PERUSË' E KRAHASON SHAQIRIN ME MESSIN E NEYMARIN (07.05.2014)
SHAQIRI E TË TJERËT U PRITËN SI HERONJ NË ZVICËR (07.03.2014)
KËSHILLI FEDERAL - SEKRETI BANKAR NUK PREKETProjekti duhet rihartuar (07.03.2014)
NJË AVION TË RI PËR QEVERINË ZVICERANEMendohet blerja e një Pilatus që kushton 10 milionë franga (07.03.2014)
FILLON VERA PËR SHTATË MENDJET E ZVICRËSPara se të nisin pushtimet, do të jenë së bashku në kantonin Nojshatel (07.02.2014)
OTTMAR HITZFLED KONFIRMON DALJEN NË PENSION (07.02.2014)
BLERIM XHEMAILI - NUK E PASHË TOPIN (07.02.2014)
MESSI SHQIPTAR MË I MIRË SE ARGJENTINASI (07.02.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 

 
VOAL
[Shko lart]