E Shtunë, 07.11.2020, 05:37pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
FILLON VERA PËR SHTATË MENDJET E ZVICRËS
Para se të nisin pushtimet, do të jenë së bashku në kantonin Nojshatel

E Mërkurë, 07.02.2014, 04:31pm (GMT+1)Voal-online.ch - Para se të ndahen për një periudhë të shkurtër, këshilltarët federalë do të jenë në kantonin Neuchâtel për piknikun tradicional të fundstinës. Qeveria është ftuar nga presidenti i Konfederazione Didier Burkhalter i cili ka parashikuar dy ditë ekskursione në varkë dhe në shetitje.

Muaji korrik rimon, gjithsesi, edhe me pushimet për anëtarët e ekzekutivit, të cilët do t'ia lejojnë vetes disa ditë pushime, pavarësisht se agjenda e pushimeve është plot me udhëtime zyrtare jashtë vendit. Simonetta Sommaruga ka zgjedhur Veriun e Evropës, ku do të bëjë udhëtime të gjata.

Ka parapëlqyer pushimet në familje, në Neuchâtelin e tij, Didier Burkhalter. Pushimet në Zvicër do të kalohen edhe nga Johann Schneider-Amman e Eveline Widmer-Schlumpf.

Alain Berset ka parapëlqyer Francën, ku do të marrë me vete gruan dhe tre fëmijët e tyre. Por friburgasi nuk ka pranuar të japë hollësi, ngaqë e respekton jetën private. Edhe më misteriozë janë Doris Leuthard e Ueli Maurer, për të cilët nuk dihet ku dhe kur shkojnë. SDA/ATS
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
OTTMAR HITZFLED KONFIRMON DALJEN NË PENSION (07.02.2014)
BLERIM XHEMAILI - NUK E PASHË TOPIN (07.02.2014)
MESSI SHQIPTAR MË I MIRË SE ARGJENTINASI (07.02.2014)
SHQIPTARËT E ZVICRËS LARGOHEN KRYELARTË NGA BOTËRORI (07.02.2014)
Revista sportive Ole e Argjentinës bën radiografinë e djemve të ZvicrësXHERDAN SHAQIRIN E QUAN NJË SOZI TË MESSIT (07.01.2014)
GAZETAT ZVICERANE, SHAQIRI GEGEN MESSI - SHAQIRI KUNDËR MESIT (07.01.2014)
E GJITHË ZVICRA SYTË TEK NDESHJA E SOTME, ZVICËR-ARGJENTINËEdhe sot, në faqen e parë të gazetës me tirazhin më të madh në Zvicër «20 minuten» është bashkëkombësi ynë, Xherdan Shaqiri (07.01.2014)
BBC, SHAQIRI, XHAKA E BEHRAMI - NE JEMI ZVICERANË, NE JEMI NGA KOSOVA (07.01.2014)
Argjentinë-Zvicër, sot ora 18MESSI - NIS BOTËRORI I VËRTETË, SHQAIRI - KOHA PËR TË SHKRUAR HISTORINË (07.01.2014)
PËR HIMNIN E RI TË ZVICRËS - GJITHSEJT 116 PROPOZIME (07.01.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 

 
VOAL
[Shko lart]