E Enjte, 11.26.2020, 01:23am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
SHKËLZEN GASHI U SHPALL FUTBOLLISTI I VITIT NË ZVICËR

E Martë, 02.03.2015, 07:21am (GMT+1)


Gashi në vitin 2014 u shpall kryegolashënues i Superligës me Grashopers ndërsa kryeson aktualisht dhe listën e golashënuesve të kampionatit zviceran me 11 gola.

Është Shkëlzen Gashi, një shqiptar, futbollisti i vitit i Superligës Zvicerane. Sulmuesi kuqezi fitoi trofeun më të lakmuar në planin individual në kampionatin helvet duke konfirmuar vitin e jashtëzakonshëm që ka kaluar. I thjeshtë, shkëlqyes dhe mbi të gjithë modest Shkëlzen Gashi u ngjit në skenë duke dashur të ndajë këtë çmim me të gjithë.

"Ky trofe i imi është meritë dhe e skuadrave ku unë kam luajtur, e të gjithë atyre njerëzve me të cilët kam punuar. Gjëja më e rëndësishme për mua, është punë, punë dhe vetëm punë!"

Gashi në vitin 2014 u shpall kryegolashënues i Superligës zvicerane me Grashopers ndërsa kryeson aktualisht dhe listën e golashënuesve të kampionatit zviceran me 11 gola. Ndërkohë dhe futbollisti tjetër i kombëtares, Taulant Xhaka, që luan gjithashtu te Bazel u vlerësua në këtë mbrëmje Gala teksa ishte bashkë me Gashin pjesë e formacionit më të mirë të vitit 2014.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
ZVICRA E PESTË – DIASPORA E ZVICRËS NË RRITJE (02.02.2015)
Economiesuisse - POLITIKA TË MARRË MASA URGJENTE NDAJ PASOJAVE TË FRANGUT TË FORTË (02.02.2015)
FRANGU I FORTË - ZVICERANËT TË QETË (01.30.2015)
SONDAZHI PËR ZGJEDHJET FEDERALE ZVICERANE - SVP RRITJE, CVP NËN 10% (01.29.2015)
ZËRI I AMERIKËS - DY PILOTËT ZVICERANË NË FLUTURIMIN E PARË ME AVION DIELLOR PËRRETH BOTËS (01.28.2015)
LOZANË - HAPET EKSPOZITA 'BESA' KUSHTUAR SHQIPTARËVE QË SHPËTUAN HEBRENJTË GJATË LUFTËS SË DYTË BOTËRORE (01.28.2015)
ZVICRA DREJT ZGJERIMIT TË ORAREVE TË SHITOREVENë ditët e javës nga ora 6 deri 20, të shtunën 6-19 (01.28.2015)
EMMA WATSON - AVOKATJA E FEMRAVE NË DAVOS (01.25.2015)
ZVICRA LEHTËSON NATYRALIZIMIN E TË HUAJVE TË RINJ TË BREZIT TË TRETË (01.24.2015)
MINISTRI I JASHTËM I ZVICRËS DIDIER BURKHALTER NGA DAVOSI - 'DUHET TË JEMI TË BASHKUAR' (01.24.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Nëntor 2020  
D H M M E P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
 

 
VOAL
[Shko lart]