E Martë, 09.22.2020, 05:57pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
PALEXPO 2015 - FORD E BEFASON GJENEVËN ME MODELIN E RI KUQ E ZI

E Hënë, 03.09.2015, 09:28am (GMT+1)


Përveç modelit sportiv Focus RS, kompania Ford në Gjeneva Motor Show ka prezantuar edhe një version të ri të modelit Focus.

Fjala është për modelin Focus Red&Black, i cili është në dispozicion me ngjyrë të kuqe në kontrast me çatinë, retrovizorët dhe rrotat me ngjyrë të zezë; dhe me ngjyrë të zezë në kontrast me çatinë dhe retrovizorët me ngjyrë të kuqe, transmeton Koha.net. 

Po ashtu ky model posedon tubin e shkarkimit prej kromi, ndërsa nën kapak gjendet motori Turbo EcoBoost, 1.0-litër me kapacitet prej 140 kuaj fuqi.

Të njëjtat kombinime me ngjyra gjenden edhe në enterier dhe duhet theksuar se ky model posedon rrotat prej alumini 17 apo 18 inç. Gjithashtu, pavarësisht eksterierit, disqet e frenave janë me ngjyrë të kuqe.

Screen Shot 2015-03-07 at 21.19.16 Screen Shot 2015-03-07 at 21.18.40 Screen Shot 2015-03-07 at 21.18.34


www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
HERVÉ FALCIANI - KALORËSI I ERRËSIRËS (03.09.2015)
AVIONI ME ENERGJI DIELLORE 'SOLAR IMPULSE' NIS UDHËTIMIN RROTULL BOTËS (03.09.2015)
JASHTË RREZIKUT DY USHTARËT ZVICERANË TË PLAGOSUR NË MALI (03.08.2015)
PALEXPO GJENEVË - CILAT JANË RISITË E SALLONIT TË 85-të NDËRKOMBËTAR TË AUTOMOBILËVE (03.05.2015)
PALEXPO GJENEVË - HAPET SALLONI I 85-të NDËRKOMBËTAR I AUTOMOBILËVE (03.05.2015)
NË GJENEVË TAKOHEN KERRY DHE LAVROVKerry pas takimit shprehu besimin se biseda e zhvilluar mes tyre mund të ndikojë në përmirësimin e situatës së armëpushimit në Ukrainë (03.02.2015)
DUBAI - FEDERER E MUND GJOKOVIQIN (02.28.2015)
GJERGJAJ FITON - I AFROHET EDHE MË SHUMË DUELIT ME KLITSCHKON (02.28.2015)
NË ZVICËR QIRATË E BANESAVE SHKOJNË DREJT RËNIESUlja e taksës së hipotekave ndikon në rënien e qirave duke filluar nga stina e verës (02.27.2015)
PARTNERITET PËR TË NDIHMUAR INTEGRIMIN E TË RINJVE ZVICERANË NË TREGUN E PUNËS (02.25.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]