E Martë, 10.15.2019, 07:12am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
GEORGE CLOONEY E AMAL ALAMUDDIN KANË THËNË 'PO' NË PRANI TË 200 MIQVE DHE TË AFËRMVE
E Shtunë, 09.27.2014, 09:30pm (GMT+1)


Voal-online.ch - VENECIA - Aktori i Hollywoodit dhe avokatja libaneze kanë lexuar premtimet e tyre në praninë e nja 200 të ftuarve në një hotel me 7 yje. Por regjistrimi zyrtar do të jetë të hënën.

Qyteti i Venecias në Itali është pushtuar nga ethet e damës së njërit prej yjeve më të mëdhenj të Hollivudit, aktorit George Clooney dhe avokates Amal Alamuddin.

Ceremonia e premtimit të përjetshëm është zhvilluar në një mbrëmje romantike dhe të blinduar në hotel Aman në breg të Kanalit të Madh të Venecias.

Në festimet madhështore marrin pjesë një numër emrash të famshëm. George Clooney ka rezervuar Hotelin Aman Canal Grande në Pallatin Papadopoli. Shkëmbimi i unazave dhe pritja do të mbahen pikërisht atje, në buzë të ujit sonte. Në Venecia, banorët dhe turistët përpiqen të shohin ndonjë nga pamjet e dasmës, e nëse janë me fat edhe çiftin.

Mes emrave të mëdhenj në dasëm janë: Rande Gerber dhe Cindy Crawford, të sapomartuarit Brad Pitt dhe Angelina Jolie dhe aktorët Matt Damon dhe Sandra Bullock. Megjithëse pjesa më e madhe e festimeve do të mbahen gjatë fundjavës, ceremonia zyrtare civile e martesës do të mbahet të hënën në Bashkinë e Venecias, pallati i Shekullit të 14-të Ca Farsetti.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
GEORGE CLOONEY E AMAL ALAMMUDIN ARRIJNË NË VENECIA - NESËR MARTESA (09.26.2014)
DIVA E FUNDIT E FILMIT - SOFIA LOREN MBUSH SOT 80 VJEÇ (Portret dhe fotogaleri) (09.20.2014)
ALBUMI I U2 SHKARKOHET FALAS NGA 33 MILIONË PËRDORUES (09.16.2014)
PRODUCENTI AFRIKAN I FILMAVE EKSPLORON KULTURËN NË TEKSAS (09.14.2014)
VDES KOMEDIANIA AMERIKANE JOAN RIVERS (09.05.2014)
MARILYN MONROE - 60 VJET MË PARË ME FUSTANIN FLUTURUESNë filmin kult të Billy Wilder 'Kur gruaja është në pushime' (08.29.2014)
AFI NDERON SOFIA LORENIN ME ÇMIM PËR ARRITJET JETËSORE (08.29.2014)
KONFIRMOHEN KONTRATAT PËR 'INFERNO' ME TOM HANKS (08.27.2014)
KATE BUSH RIKTHEHET DHE KAP KREUN E KLASIFIKIMEVESonte në skenë në Londër pas 35 vitesh mungese (08.26.2014)
RITA ORA NË MTV - VETËM THONJTË I KUSHTONIN 56 MIJË DOLLARË! (08.26.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Tetor 2019  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
 

 
VOAL
[Shko lart]