E Martë, 03.03.2015, 09:13pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
LAJMI I FUNDIT
 
Kosovapress - MERR FUND KONFLIKTI TREGTAR MAQEDONI-KOSOVË

E Enjte, 09.12.2013, 02:06pm (GMT+1)
PRISHTINË - Konfliktit tregtar midis Maqedonisë dhe Kosovës i ka ardhur fundi.

Nga nesër në mëngjes pritet që situata ti rikthehet normalitetit. Burime të Kosovapress-it, bëjnë me dije se Maqedonia do të heq masat e saj, sepse Kosova tashmë e ka dhënë fjalën për heqjen e masave të veta.


Meqë Kosova ka shprehur dje gatishmëri për këtë, Maqedonia do ta bëjë këtë brenda disa orëve.

Hajredin Kuqi, pritet të takohet sot me ta për të rregulluar këtë problem një herë e përgjithmonë.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
HEROI AZEM HAJDARI NGA SOT DO TË PREHET NË VARREZAT E DËSHMORËVE TË KOMBITNderime nga qytetarët shqiptarë, politikanët e Tiranës dhe nga diplomatët perëndimorë (09.12.2013)
VAZHDOJNË HOMAZHET, BAMIR TOPI - AZEMI DINTE TË BËNTE DHE TRIMIN DHE DIPLOMATIN - NË JETË TË JETËVE DO TË MBETET I PAPËRLYERBëjnë homazhe edhe ambasadori Arvizu, ambasadori Wilton, deputetë të Kuvendit, ministra të qeverisë Rama&l (09.12.2013)
(UPDATED)TIRANË, PALLATI I KONGRESEVE - SHQIPTARËT NGA E GJITHË HAPËSIRA KOMBËTARE I BËJNË HOMAZHE HEROIT AZEM HAJDARI (09.12.2013)
KRYEMINISTRI EDI RAMA NESËR VIZITON KOSOVËN (09.12.2013)
DEMAÇI - MOS I LËSHONI PE MAQEDONISË QË BËN POLITIKË TË ÇMENDUR (09.12.2013)
META E DEPUTETË TË PS NË RIVARRIMIN E AZEM HAJDARIT, ELIOT ENGEL MBAN FJALIM PËR HEROIN NË KONGRESIN AMERIKAN (09.12.2013)
Lajm - TOPALLI I THOTË RAMËS 'BASTARD', REAGON ASHPËR DHE BERISHA, OPOZITA PËRÇAHET EDHE PËR BOJKOTIN (09.12.2013)
Zëri i Amerikës - NË SHQIPËRI OPOZITA BRAKTIS SEANCËN PËR PROGRAMIN (09.12.2013)
AMERIKANËT NDEROJNË VIKTIMAT E 11 SHTATORIT 2001 (09.11.2013)
THAÇI - VEPRIMET E MAQEDONISË JANË ANTIEVROPIANE (09.11.2013) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Mars 2015  
D H M M E P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
 
::| Hot News
HASHIM THAÇI - MOSINTEGRIMI SHTON RREZIKUN E NDIKIMIT TË RUSISË DHE ISIS-it Ministri i jashtëm i Kosovës tha në Berlin se vonesa në integrimin e Ballkanit perëndimor hap mundësi për rritjen e ndikimit të Rusisë dhe ISIS-it
AKUZAT E DOSHIT - SHPËRTHEJNË POLEMIKAT Deputeti i përjashtuar nga PS: Personi i paguar nga Meta për vrasjen tim ju rrëfye ministrit të Brendshëm. Braho: Doshi na tha se donin ta vrisnin njerëz të afërt me zotin Berisha.
KOSOVË - SHTATË TË AKUZUAR PËR VEPRA QË LIDHEN ME TERRORIZMINAutoritetet e drejtësisë thanë se ata akuzohen mes tjerash për nxitje, rekrutim dhe pjesëmarrje në luftërat në Lindjen e Mesme
ANGELIKA VIETS - NËSE NUK E MIRATON KOSOVA, ATËHERË GJYKATËN SPECIALE E MIRATON KËSHILLI I SIGURIMITViets - Ky do të ishte një kthim mbrapa në përpjekjet për ta forcuar sovranitetin e Kosovës
DEPUTETËT QË NUK E DUAN THAÇIN PRESIDENT THONË SE NUK DO TË RRINË NË SALLË DITËN E VOTIMIT
Express - KOSOVA NUK I VAZHDON BISEDIMET, PA U HEQUR BARRIKADA MBI IBËR
SOT SHTATËMBËDHJETË VJET MË PARË NISI LUFTA NË KOSOVË
ANTON QUNI BËN THIRRJE PËR DURIM DERI NË DALJEN E LISTËS PËRFUNDIMTARE TË UÇK-së
AVOKATI I POPULLIT - TRE GJYQTARË NDËRKOMBËTARË DHE ENVER HASANI JANË JOKUSHTETUES NË GJYKATËN KUSHTETUESE
SHBA, SHQETËSIME PËR DEPËRTIMIN E RUSISË NË BALLKAN - SEKRETARI KERRY: SERBIA, KOSOVA, MALI I ZI DHE MAQEDONIA JANË NË VIJËN E ZJARRIT

 
VOAL
[Shko lart]