E Mërkurë, 09.23.2020, 09:41am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
GORBACHEV - MUND TË NDODHË 'LUFTA E NXEHTË'

E Enjte, 01.29.2015, 06:55pm (GMT+1)Ish lideri sovjetik, Mikhail Gorbachev thotë se frikësohet që konfrontimet në mes të Rusisë dhe Perëndimit për Ukrainën, mund të eskalojnë në një konflikt të armatosur.

Agjencia e lajmeve ruse Interfax citoi Gorbachevin të ketë thënë se Shtetet e Bashkuara na “kanë tërhequr në një Luftë të Ftohtë të re".

"Fatkeqësisht, unë nuk mund të them me vetëbesim se Lufta e Ftohtë nuk do të çojë në një të nxehtë", tha Gorbachev.

Gorbachev kritikoi Shtetet e Bashkuara rreth sanksioneve që ia kanë vendosur Rusisë, duke thënë "ata, a e kanë humbur komplet arsyen?"

Sanksionet janë vendosur si përgjigje ndaj aneksimit të Krimesë nga Rusia në muajin mars, dhe mbështetjen që ky vend ua ka bërë separatistëve që i luftojnë forcat qeveritare ukrainase, në konfliktin i cili la të vrarë mbi 5,100 persona që nga muaji prill. rel
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
KUSH ËSHTË PANOS KAMENAS DHE GREKËT E PAVARUR? (01.28.2015)
EMËROHET PESHKOPJA E PARË FEMËR NË ANGLI (01.26.2015)
NDAHET NGA JETA KËNGËTARI DEMIS ROUSSOS (01.26.2015)
LIROHEN NGA BURGU DY DJEMTË E HOSNI MUBARAKUT (01.26.2015)
RUSIA REFUZON LIRIMIN E PILOTES NADIYA SAVCHENKO (01.26.2015)
KUJTIME NGA AUSCHVITZI - 'KAM REFUZUAR TË VDES' (01.26.2015)
MEDIAT - VRITET KOMANDANTI I SHQIPTARËVE NË SIRI LAVDRIM MUHAXHERI (01.26.2015)
CILI ËSHTË ALEXIS TSIPRAS? (01.26.2015)
SHKUP - ARRESTOHET ISH SHEFI I SHËRBIMIT SEKRET SHTETËROR (01.25.2015)
50 VJET NGA VDEKJA E CHURCHILLIT (01.25.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]