E Enjte, 05.28.2020, 04:28pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
KAJRO - SOT NIS RIGJYKIMI PËR GAZETARËT E AL-JAZEERAS

E Hënë, 02.23.2015, 09:48am (GMT+1)


Gazetarët: Mohammed Fahmy dhe Baher MahmoudRigjykimi i dy gazetarëve të Al-Jazeeras, të cilët janë arrestuar në dhjetor të vitit 2013, pritet të nis sot në Egjipt.

Shefi i zyrës, Mohamed Fahmy dhe producenti egjiptian, Baher Mohammed, do ta kenë sot seancën e parë të rigjykimit në një gjykatë në Kajro.

Të dytë janë duke u mbrojtur në liri ndërsa janë liruar disa javë më parë nga burgu, pas më shumë se 400 ditë të qëndrimit prapa grilave.

Të dy gazetarët akuzohen se kanë qenë pjesë e një grupi terrorist dhe kanë publikuar pamje në dëm të sigurisë së Egjiptit.

Kolegu i tyre, australiani Peter Greste, është deportuar në Australi më 1 shkurt.rel

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
JA ÇFARË PUNE BËNIN KËTA PRESIDENTË TË SHBA MË PARË (02.22.2015)
VERDIKTI NDAJ ISH SHEFIT TË FMNsë, PAS KATËR MUAJSH (02.21.2015)
JEN PSAKI MERR POST NË SHTËPINË E BARDHË (02.19.2015)
GAZETARJA KHADIJA ISMAYILOVA SHKRUAN LETËR NGA BURGU (02.19.2015)
ARGJENTINË - 400 MIJË NJERËZ MARSHOJNË NË KËRKIM TË DREJTËSISË (02.19.2015)
QENUSHJA MË E BUKUR NË WESTMINSTER (02.19.2015)
100 NJERËZ NË LISTËN E NGUSHTË PËR 'TË JETUAR NË MARS' (02.17.2015)
DJALI I JACKIE CHAN KËRKON FALJE PAS LIRIMIT NGA BURGU (02.14.2015)
NIKOS KOCIAS - MENDIMTAR RADIKAL ME MENDIM PERSONAL (02.12.2015)
ASAD - NGA ARMIK NË MIK? (02.12.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2020  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]