E Enjte, 05.28.2020, 05:26pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
JA ÇFARË PUNE BËNIN KËTA PRESIDENTË TË SHBA MË PARË

E Djelë, 02.22.2015, 10:18am (GMT+1)
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama ka  rrëfyer për një revistë se, në katër punët e para të tij, ka marrë rrogën më minimale të mundshme. Puna e parë e tij ishte të shërbente akullore, ndërsa pas kësaj Obama nisi të punonte si bojaxhi.Gerald Ford ka ndihmuar njerkun e tij në një dyqan boje, ka pjekur hamburgerë në një restorant dhe ka luajtur shumë futboll.


Herbert Hoover, kur ishte i ri hapi një biznes me disa shokë për të rregulluar makina qepëse. Por ky biznes dështoi. Pas diplomimit ai punoi në minierë ku shtynte karrocat nëntokësore.Jimmy Carter ka punuar si fermer kikirikësh, në fermën e prindërve të tij në Georgia, kur ishte vetëm 10 vjeç.Bill Clinton ka punuar si nëpunës i Kongresit. Ai paguhej 3 500 dollarë në vit
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
VERDIKTI NDAJ ISH SHEFIT TË FMNsë, PAS KATËR MUAJSH (02.21.2015)
JEN PSAKI MERR POST NË SHTËPINË E BARDHË (02.19.2015)
GAZETARJA KHADIJA ISMAYILOVA SHKRUAN LETËR NGA BURGU (02.19.2015)
ARGJENTINË - 400 MIJË NJERËZ MARSHOJNË NË KËRKIM TË DREJTËSISË (02.19.2015)
QENUSHJA MË E BUKUR NË WESTMINSTER (02.19.2015)
100 NJERËZ NË LISTËN E NGUSHTË PËR 'TË JETUAR NË MARS' (02.17.2015)
DJALI I JACKIE CHAN KËRKON FALJE PAS LIRIMIT NGA BURGU (02.14.2015)
NIKOS KOCIAS - MENDIMTAR RADIKAL ME MENDIM PERSONAL (02.12.2015)
ASAD - NGA ARMIK NË MIK? (02.12.2015)
DËNOHET KREU I NJË GRUPI TERRORIST NË BELGJIKË (02.11.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2020  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]