E Mërkurë, 08.05.2020, 05:17am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
Doris Loitard: Mos ua shkurtoni vendet e punës të rinjve, krijoni vende të reja pune për të rinjtë
E Martë, 04.28.2009, 04:32pm (GMT+1)

 Voal-online – Gjendja në tregun e punës dhe parashikimet ekonomike na lënë të kuptojmë se do të ketë tronditje të vendeve të punës, dukuri e cila do të prekë sidomos vendet e punës të të rinjve.

« Mos ua shkurtoni vendet e punës të rinjve, krijoni vende të reja pune për të rinjtë, » iu ka bërë thirrje pronarëve ministërja e Ekonomisë e Zvicrës Doris Leuthard përgjatë një konference ekonomike të mbajtur sot, e martë, në Bernë.

Sipas Doris Leuthard, në momentet e thellimit të krizës, goditjen e përmasave më të mëdha në krahasim me mesataren e vendit e marrin vendet e punës të të rinjve, prandaj duhen bashkuar të gjitha përpjekjet për ta parandaluar këtë dukuri.Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Gripi i derrave, pesë të dyshuar në Zvicër (04.27.2009)
Austronauti Klod Nikolie është sulmuar fizikisht në Ukrainë (04.26.2009)
Lidhur me UBS Hans-Rudolf Merc propozon marrëveshje me SHBA (04.25.2009)
Ka vdekur themeluesi i firmës Stewi AG (04.24.2009)
Credit Swisse arrin rezultate të kënaqshme në tremujorin e parë (04.23.2009)
Monopoli postal zbret në 50 gramë (04.22.2009)
Sipas Boeoegg vera do të jetë e ngrohtë (04.21.2009)
Hekurudhat federale bëjnë blerjen më të madhe në histori (04.20.2009)
UBS ua pret fondet partive (04.19.2009)
Lirohet Andreas Notter (04.18.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]