E Shtunë, 12.05.2020, 07:27pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
UBS ua pret fondet partive
E Djelë, 04.19.2009, 04:56pm (GMT+1)

Voal-online – UBS ua heq mbështetjen financiare partive politike, “një vendim që justifikohet derisa banka nuk varet nga ndihma e Shtetit », ka thënë presidenti i ri i këshillit administrativ Kaspar Villiger në Sonntagblick.

Ish këshilltari federal ka saktësuar më tej se kjo masë është përshtatur para se ai të fillonte detyrën.

Zyrtarisht, sipas deklaratës së zëdhënëses së institucionit financiar Sabine Jaenecke, "Unioni i Bankave Zvicerane (UBS) është duke rishqyrtuar zotimet e marra me formacionet politike". Gjithsesi, gazeta e të dielave thotë se vendimi, marrë nga paraardhësi i Villiger, Peter Kurer, është përfundimtar.Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Lirohet Andreas Notter (04.18.2009)
Partia Socialiste: Të veprojmë menjëherë kundër papunësisë së të rinjve (04.17.2009)
Popullsia e Zvicrës do të jetë në rritje të vazhdueshme (04.16.2009)
Neue Zürcher ZeitungUBS - 8700 vende pune të humbura (04.15.2009)
Bazelasi Peter Cumtor fiton çmiminPricker 2009 ose Nobelin e arkitekturës (04.13.2009)
Roxher Federer u martua! (04.12.2009)
Le MatinLoitard: Nuk është një papunësi e rëndë (04.11.2009)
Zvicra në kurrfarë liste të zezë (04.10.2009)
Swissmetro - Zvicra futuristike ala Zhul Vern (04.08.2009)
SHBA dhe Zvicra do të rinegociojnë traktatin mbi taksat (04.07.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Dhjetor 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
 

 
VOAL
[Shko lart]