E Martë, 10.15.2019, 12:03pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
Sipas Boeoegg vera do të jetë e ngrohtë
E Martë, 04.21.2009, 08:15am (GMT+1)

Voal-online – Janë dashur 12 minuta e 56 sekonda para se Boeoegg (Böög, dordoleci gjigant mbushur me fishekzjarre, i cili simbolizon dimrin) të shpërthente dje, e hënë, në Zyrih, gjatë Sechselaueten, festës tradicionale të korporatave fshatare.

Bestytnia do që sa më herët të verifikohet shpërthimi, aq më e ngrohtë do të jetë vera e këtij viti. Nisur nga mesatarja prej 14 minutash e këtyre dhjetë viteve të fundit, mund të flitet praktikisht për një rekord.

Midis mysafirëve të nderit në festën e 3 500 anëtarëve të korporatave fshatare do të ishin Presidenti i Konfederatës Helvetike Hans-Rudolf Merz dhe kreu i ri i ushtrisë zvicerane Andrè Blattman.

Natyrisht, me këtë rast, nuk do të mbetej jashtë vëmendjes së mediave Christoph Blocher, perosnalitet aq popullor veçanërisht në kantonin e Zyrihut.


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Hekurudhat federale bëjnë blerjen më të madhe në histori (04.20.2009)
UBS ua pret fondet partive (04.19.2009)
Lirohet Andreas Notter (04.18.2009)
Partia Socialiste: Të veprojmë menjëherë kundër papunësisë së të rinjve (04.17.2009)
Popullsia e Zvicrës do të jetë në rritje të vazhdueshme (04.16.2009)
Neue Zürcher ZeitungUBS - 8700 vende pune të humbura (04.15.2009)
Bazelasi Peter Cumtor fiton çmiminPricker 2009 ose Nobelin e arkitekturës (04.13.2009)
Roxher Federer u martua! (04.12.2009)
Le MatinLoitard: Nuk është një papunësi e rëndë (04.11.2009)
Zvicra në kurrfarë liste të zezë (04.10.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Tetor 2019  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
 

 
VOAL
[Shko lart]