E Hënë, 09.21.2020, 09:37pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
Çështja jurasiane do të zgjidhet nëpërmjet votës popullore
E Hënë, 05.04.2009, 05:33pm (GMT+1)

Voal-online – B¨het e ditur se zgjidhja e çështjes së vjetër jurasiane do të hidhet në votime popullore: do të jetë tashmë popullsia ajo që do të fatin e rajonit.

Kështu ka vendosur të hënën Asamblea Ndërjurasiane e mbledhur në Moutier (Bernë), ku ka paraqitur raportin final për zgjidhjen e konflikit, pa dhënë rekomandime të tjera.

Mes skenarëve të mundshëm: krijimi i një kantoni të ri të Jurës (përbërë nga Jura aktuale dhe ajo berneze); mbajtja e status quosë, ose forcimi i pozitës së tri lokaliteteve frankofone të kantonit të Bernës.


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Doli nga spitali i riu i prekur nga gripi H1N1 (05.03.2009)
UBS kërkon nga SHBA të tërhiqet denoncimi (05.01.2009)
Tamiflu duhet përdorur me masë, paralajmërojnë mjekët e farmacistët (04.29.2009)
Doris Loitard: Mos ua shkurtoni vendet e punës të rinjve, krijoni vende të reja pune për të rinjtë (04.28.2009)
Gripi i derrave, pesë të dyshuar në Zvicër (04.27.2009)
Austronauti Klod Nikolie është sulmuar fizikisht në Ukrainë (04.26.2009)
Lidhur me UBS Hans-Rudolf Merc propozon marrëveshje me SHBA (04.25.2009)
Ka vdekur themeluesi i firmës Stewi AG (04.24.2009)
Credit Swisse arrin rezultate të kënaqshme në tremujorin e parë (04.23.2009)
Monopoli postal zbret në 50 gramë (04.22.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]