E Enjte, 06.21.2018, 09:52pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
TARTUFI I BARDHË EKZISTON EDHE NË GJENEVË

E Enjte, 12.20.2012, 08:56am (GMT+1)Voal-online - Një tartuf i bardhë i peshës 200 gramë është gjetur në fund të tetorit në kantonin e Gjenevës falë nuhatjes së jashtëzakonshme të qenit të një kërkueseje të pasionuar.

Kërpudha tejet e çmuar nëntokësore gjendet rëndom vetëm në veri dhe qendër-lindje të Italisë dhe në disa anë të Kroacisë, por jo në gjendje natyrale në veri të Alpeve.

Gjetja e tij në këtë rajon, konfirmuar nga instituti i kërpudhave i Universitetit Politeknik të Zyrihut, mund të ketë ndodhur nga ndërhyrja e erës, e një kafshe apo e njeriut. Vendi i gjetjes është mbajtur sekret.


www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
LIBOR - GJOBË 1,4 MILIARDË NDAJ UBS - PARASHIKOHET NJË HUMBJE E QENËSISHME TREMUJORE (12.19.2012)
DEL KËTO DITË NJË BIOGRAFI E JEAN ZIEGLER 'JETA E NJË REBELI' (12.18.2012)
KA LINDUR RADIOTELEVIZIONI SRF (12.17.2012)
EVELINE WIDMER-SCHLUMPF - SEKRETI BANKAR DO MBROJTUR (12.16.2012)
ZVICERANI MË I VJETËR I MBUSHI 110 VJET (12.15.2012)
RROGAT MË 2013 MË TË MËDHA, POR JO PËR TË GJITHË (12.14.2012)
ZVICERANËT SIVJET MË SHUMË SHPENZIME PËR KRISHTLINDJE, POR KRYESISHT JASHTË VENDIT (12.13.2012)
ZVICËR - PATRIOTIZMI LULËZON DJATHTAS DHE MAJTAS (12.12.2012)
BAZELI, METROPOLI I RINIT TË SIPËRM, SFIDA E EMIGRACIONITReportazh nga  ELIDA BUÇPAPAJ dhe SKËNDER BUÇPAPAJ (12.10.2012)
'WHERE-TO-BE-BORN' - ZVICRA ËSHTË VENDI MË I MIRË NË BOTË KU TË LINDËSH MË 2013"The Economist" - Fëmijët më fatlumë të botës janë ata që lindin në Zvicër më 2013" (12.10.2012) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2018  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 

 
VOAL
[Shko lart]