E Shtunë, 09.19.2020, 02:18pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
AEROPORTI I GJENEVËS - PESËMBËDHJETË MILIONË PASAGJERË
Shënohet rekord i ri. Rritje 50% në dhjetë vite

E Martë, 12.23.2014, 04:13pm (GMT+1)


Një pasagjere e veçantë në aeroportin Cointrin - Audrey Hepburn

Voal-online.ch - Në aeroportin e Gjenevës një zonjë që nisej për në Kanada, ka pasur të martën (sot) në mëngjesë befasinë e bukur - të jetë pasagjerja e 15.000.000 e sivjetme në aeroportin romand.

Zonja ka marrë një tufë lulesh të bukura para se të ngjitet në bordin e Air Canada në drejtim të Montréalit me burrin dhe dy fëmijët.

Sipas drejtorisë së aeroportit, në 10 vjet numri i pasagjerëve është rritur 50% në aeroportin Cointrin. Duken urgjetne disa punime sistemuese dhe zgjeruese në kuadrin e shtimit të udhëtarëve, të cilët vitin e shkuar ishin 14,4 milionë. ATS
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
ZVICRA - SHEMBULL I POPULLIT DHE SHTETIT HUMANITARRadio SRF 3 shembull mrekullues me aksionin 'ndihmë refugjatëve: çdo rap (cent) ka vlerë - Jeder Rappen zähltOpinion nga XHEVAT REXHAJ (12.22.2014)
BURKHALTERI ËSHTË POLITIKANI QË ZVICERANËT E DUAN MË SHUMË (12.22.2014)
ZYRIH - TRAMI I PËRRALLAVE, QË DREJTOHET NGA PLAKU I KRISHTLINDJEVE (12.21.2014)
SHQIPJA - GJUHË E DYTË PAS GJERMANISHTES NË KANTONIN E LUCERNËS (12.20.2014)
DELEGACION ZVICERAN NË PARLAMENTIN EVROPIAN - LIDHUR ME VOTËN E 9 SHKURTIT (12.19.2014)
DIDIER BURKHALTER BËN BILANCIN E VITIT TË TIJ SI PRESIDENT I ZVICRËS DHE I OSBE-sëBurkhalter - Marrëveshja me Bashkimin Evropian është e pashmangshme (12.17.2014)
RRETH DY MIJË SHQIPTARË NË USHTRINË ZVICERANE - KRENARË ME UNIFORMAT (12.16.2014)
Komunikatë e nëndegës së LDK-së në VilisauISA MUSTAFA DHE KLANI I TIJ TË LARGOHEN SA MË SHPEJT NGA UDHËHEQJA E LDK-së (12.16.2014)
ROGER FEDERER PËR TË GJASHTËN HERË SPORTISTI ZVICERAN I VITIT (12.15.2014)
KËSHILLI MINISTROR XXI I OSBE-SË – BAZELI -  TRE GAZETARË SHQIPTARËFotoreportazh nga ELIDA BUÇPAPAJ (12.14.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]