E Enjte, 07.09.2020, 08:46am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
PIKU I PUSHIMEVE - NË AGIM KOLONA  13 KILOMETËR E AUTOMJETEVE NË HYRJEN VERIORE TË SHËN GOTARDIT

E Shtunë, 07.19.2014, 07:29am (GMT+1)


Voal-online.ch - Si çdo vit edhe këtë fundjavë të tretë të korrikut pushuesit janë vënë në kolonë të gjatë për të arritur në adresat e tyre, për çka iu është dashur të vënë në provë jo pak durimin e tyre.

Të shtunën (sot) që në orët e hershme të mëngjesit, në hyrjen veriore të galerisë autostradale të Shën Gotardit ishte formuar tashme një kolonë e gjatë gjapëruese veutrash, të cilat, aty nga ora 7 e pak kishte arritur në 13 kilometra, për çka koha e pritjes do të shkonte mbi tri orë. Probleme edhe në qafëmalin autostradal të Kiaso Brogedas me vonime të ndryshme për shkak të kalimit në doganë.

Gjatë natës së mbrëmshme janë regjistruar ngadalësime të ndryshme dhe bllokime në pika të ndryshme nevralgjike të rrjetit rrugor zviceran.rsi
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
SOCIALISTËT - ZYRIHU TË BËHET ME DY KANTONEIdeja u hodh në një interpelancë në Këshillin Komunal të Qytetarëve (07.18.2014)
MË TË PASURIT E BOTËS PARAPËLQEJNË UBS - BANKA ZVICERANE NË KRYE TË KLASIFIKIMIT BOTËROR (07.17.2014)
GRUPI MBËSHTETËS I ARLIND LOKAJT - PËRGJIGJA NEGATIVE PËR LEJEN STUDIMORE NUK ËSHTË E ARSYETUAR (07.15.2014)
XHERDAN SHAQIRI NË TOP 10 GOLASHËNUESIT MË TË MIRË TË BOTËRORIT (07.14.2014)
SHIRAT E SHUMTË PO KRIJOJNË PROBLEME NË RRJETIN HEKURUDHOR ZVICERAN (07.13.2014)
ZVICRA DHE SHBA KANË VIZIONE TË PËRBASHKËTA PËR ZHVILLIMET ENERGJITIKEBilanc pozitiv i vizitës së minstres Doris Leuthard në Washington e Boston (07.12.2014)
KOSOVA HUMB NË ZYRIH SFIDËN E PARË ZYRTARE NDËRKOMBËTARE NË BEACH SOCCER (FUTBOLLIN E PLAZHIT) (07.12.2014)
KOSOVË - MËRGIMTARËT ME PUSHIME PAGUAJNË PESË HERË MË SHUMË NË SPITALE SESA VENDASIT (07.11.2014)
ARLIND LOKAJ DUHET TË LARGOHET NGA ZVICRA BRENDA 31 KORRIKUT (07.10.2014)
QINDRA VETURA TË BASHKATDHETARËVE KONFISKOHEN NË KOSOVË PËR SHMANGIE TË TATIMEVE (07.10.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 

 
VOAL
[Shko lart]