E Martë, 07.14.2020, 05:17pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
XHERDAN SHAQIRI NË TOP 10 GOLASHËNUESIT MË TË MIRË TË BOTËRORIT

E Hënë, 07.14.2014, 07:03am (GMT+1)Ylli shqiptar i Zvicrës, Xherdan Shaqiri ka hyrë në mesin e dhjetë golashënuesve më të mirë të Kampionatit Botëror që u mbajt në Brazil, ku fitues doli Gjermania.

Shqiptari që realizoi hat-trick kundër Hondurasit në kuadër të grupeve, gjendet në mesin e lojtarëve që realizuan më së shumti gola në Botërorin e Brazilit.

Shaqa me tre golat e tij është në pozitën e fundit nga 10 golashënuesit më të mirë.

James Rodriguez i Kolumbisë është konfirmuar si golashënuesi më i mirë i Kupës së Botës 2014 me 6 gola të shënuar gjatë finaleje.

Edhe pse sfiduesit e tij më të afërm, Thomas Muller për Gjermaninë dhe Lionel Messi i Argjentinës zhvilluan nga dy ndeshje më shumë se ai nuk arritën të tejkalojnë kolumbianin.

Sulmuesi i Monacos ka shënuar 6 golat në 5 ndeshje. Muller dyfishoi golat e tij në Botërore, duke arritur në 10 sosh, por mbetet prapa rekordmenit të ri Miroslav Klose që ka 16 gola.

Lista e plotë e 10 golashënuesve më të mirë të këtij Botërori

6 gola James Rodríguez – Kolumbi

5 gola Thomas Müller – Gjermani

4 gola Lionel Messi – Argjentinë Robin van Persie – Holandë Neymar – Brazil

3 gola André Schürrle – Gjermani Karim Benzema – Francë Arjen Robben – Holandë Enner Valencia – Ekuador Xherdan Shaqiri – Zvicër.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
SHIRAT E SHUMTË PO KRIJOJNË PROBLEME NË RRJETIN HEKURUDHOR ZVICERAN (07.13.2014)
ZVICRA DHE SHBA KANË VIZIONE TË PËRBASHKËTA PËR ZHVILLIMET ENERGJITIKEBilanc pozitiv i vizitës së minstres Doris Leuthard në Washington e Boston (07.12.2014)
KOSOVA HUMB NË ZYRIH SFIDËN E PARË ZYRTARE NDËRKOMBËTARE NË BEACH SOCCER (FUTBOLLIN E PLAZHIT) (07.12.2014)
KOSOVË - MËRGIMTARËT ME PUSHIME PAGUAJNË PESË HERË MË SHUMË NË SPITALE SESA VENDASIT (07.11.2014)
ARLIND LOKAJ DUHET TË LARGOHET NGA ZVICRA BRENDA 31 KORRIKUT (07.10.2014)
QINDRA VETURA TË BASHKATDHETARËVE KONFISKOHEN NË KOSOVË PËR SHMANGIE TË TATIMEVE (07.10.2014)
KURRË NË ZVICËR NUK KANË ARDHUR KAQ SHUMË EMIGRANTË (07.09.2014)
ROMA E DËSHIRON XHERDAN SHAQIRIN (07.09.2014)
ANDRÉ BLATTMAN - HERËT PËR TËRHEQJE TË USHTARËVE ZVICERANË NGA KOSOVA (07.09.2014)
PRITJE MADHËSHTORE PËR ADMIR MEHMEDIN NË GOSTIVAR (07.08.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 

 
VOAL
[Shko lart]