E Martë, 07.14.2020, 05:24pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
ZVICRA - DUHEN BËRË HETIME PËR GAZËN

E Enjte, 07.24.2014, 07:31am (GMT+1)


Qëllime të njëjta Zvicra dhe OKB? (keystone)

Voal-online.ch - Zvicra mbështet krijimin e një komisionit hetimor ndërkombëtar mbi dhunimin e të drejtave njerëzore në Rripin e Gazës. Këtë e ka pohuar të mërkurën në Gjenevë mbasadori zviceran në OKB Amadeo Perez, në kuadrin e Kështilit të të Drejtave Njerëzore, mbledhur në sesion special. Rezoluta duhej të votohej të mërkurën në mbrëmje. Zvicra, e cila ka kërkuar armëpushim të menjëhershëm, nuk do të merrte pjesë në votimin për rezolutën.

Diplomati ka shprehur kundërshtimin e Bernës ndaj dhunës dhe ka dënuar rëndë pasojat e urrjtjejs nsaj civilëve. Ambasadori ka kujtuar se sulmet diskriminuese janë të ndaluara: duhet respektuar parimet e përpjesëtueshmërisë dhe të parandalimit, ka kënvizuar ai.

Zvicra është gati të ndihmojë për hetimet. Perez nuk është shprehur për kërkesën e presidentit palestinez  Mahmoud Abbas i cili ngulmon për thirrjen e një konference të Shteteve të Konventës së Gjenevës. Letra iu është dërguar palëve./ATS
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
BAZELI QYTET DHE BAZELI FSHAT - MË 28 SHTATOR VENDOSET PËR BASHKIMIN E DY GJYSMËKANTONEVEKush do të jetë kryeqyteti? (07.22.2014)
XHERDAN SHAQIRI - PERSONAZH I SERISË VIZATIMORE PËR BOTËRORIN 2014 (07.20.2014)
PIKU I PUSHIMEVE - NË AGIM KOLONA  13 KILOMETËR E AUTOMJETEVE NË HYRJEN VERIORE TË SHËN GOTARDIT (07.19.2014)
SOCIALISTËT - ZYRIHU TË BËHET ME DY KANTONEIdeja u hodh në një interpelancë në Këshillin Komunal të Qytetarëve (07.18.2014)
MË TË PASURIT E BOTËS PARAPËLQEJNË UBS - BANKA ZVICERANE NË KRYE TË KLASIFIKIMIT BOTËROR (07.17.2014)
GRUPI MBËSHTETËS I ARLIND LOKAJT - PËRGJIGJA NEGATIVE PËR LEJEN STUDIMORE NUK ËSHTË E ARSYETUAR (07.15.2014)
XHERDAN SHAQIRI NË TOP 10 GOLASHËNUESIT MË TË MIRË TË BOTËRORIT (07.14.2014)
SHIRAT E SHUMTË PO KRIJOJNË PROBLEME NË RRJETIN HEKURUDHOR ZVICERAN (07.13.2014)
ZVICRA DHE SHBA KANË VIZIONE TË PËRBASHKËTA PËR ZHVILLIMET ENERGJITIKEBilanc pozitiv i vizitës së minstres Doris Leuthard në Washington e Boston (07.12.2014)
KOSOVA HUMB NË ZYRIH SFIDËN E PARË ZYRTARE NDËRKOMBËTARE NË BEACH SOCCER (FUTBOLLIN E PLAZHIT) (07.12.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 

 
VOAL
[Shko lart]