E Enjte, 07.09.2020, 09:39am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
XHERDAN SHAQIRI - PERSONAZH I SERISË VIZATIMORE PËR BOTËRORIN 2014

E Djelë, 07.20.2014, 11:01am (GMT+1)


Stripartisti David Squires ka realizuar një koleksion pasi ka shikuar kampionatin për Kupën Botërore 2014 në Brazil. Stripat (seritë vizatimore) janë përjetësim i skenave të Botërorit dhe nëpërmjet artit marrin një tjetër kuptim. Shumica prej tyre janë bardhezi. Historinë e shpalos ende pa u luajtur loja e parë. Historinë e përthekon në 40 stripe. E në njërin prej tyre personazh është Xherdan Shaqiri, shkruan sot Koha Ditore.

“Botërori tashmë përfundoi dhe ishte goxha argëtues, e më e rëndësishmja, nxori disa materiale komike (dhe kjo ndodhi vetëm me Brazilin)”, thotë David.

Por me stripin e tij ai shndërrohet më shumë në komentator sportiv, por kryesorja është që e inspiroi në artin e tij.

Për të turneu mori një hov të madh në fillim. “Spanja në lojërat e hershme dha material mjaft argëtues, e me një performancë që u kthye disa vjet më parë dhe na kujtoi kohën kur ata ishin vetëm disa nxënës që dështonin me rezultate. Ata humbën 5:1 nga Holanda, me Robin van Persie që shënoi golin e shquar me goditje me kokë nga distanca”, është komenti i tij. Në strip kjo skenë e zë Robini van Persien në ajër tek e ka të sigurt goditjen me kokë.

Ndërkohë, Anglia e bëri gjënë e vet standard duke vrapuar shumë në fushë, por me pak efekt, dhe e gjeti veten me një ekip më të ashpër se ndonjëherë tjetër që përfundoi jashtë farës. “|Ata luajtën mirë në lojën me Italinë, por mbrojtja mund të ketë qenë më e mirë, me Andrea Pirlon e Joe Hart, që bënë disa herë gabime”, është komenti i këtij artisti...

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
PIKU I PUSHIMEVE - NË AGIM KOLONA  13 KILOMETËR E AUTOMJETEVE NË HYRJEN VERIORE TË SHËN GOTARDIT (07.19.2014)
SOCIALISTËT - ZYRIHU TË BËHET ME DY KANTONEIdeja u hodh në një interpelancë në Këshillin Komunal të Qytetarëve (07.18.2014)
MË TË PASURIT E BOTËS PARAPËLQEJNË UBS - BANKA ZVICERANE NË KRYE TË KLASIFIKIMIT BOTËROR (07.17.2014)
GRUPI MBËSHTETËS I ARLIND LOKAJT - PËRGJIGJA NEGATIVE PËR LEJEN STUDIMORE NUK ËSHTË E ARSYETUAR (07.15.2014)
XHERDAN SHAQIRI NË TOP 10 GOLASHËNUESIT MË TË MIRË TË BOTËRORIT (07.14.2014)
SHIRAT E SHUMTË PO KRIJOJNË PROBLEME NË RRJETIN HEKURUDHOR ZVICERAN (07.13.2014)
ZVICRA DHE SHBA KANË VIZIONE TË PËRBASHKËTA PËR ZHVILLIMET ENERGJITIKEBilanc pozitiv i vizitës së minstres Doris Leuthard në Washington e Boston (07.12.2014)
KOSOVA HUMB NË ZYRIH SFIDËN E PARË ZYRTARE NDËRKOMBËTARE NË BEACH SOCCER (FUTBOLLIN E PLAZHIT) (07.12.2014)
KOSOVË - MËRGIMTARËT ME PUSHIME PAGUAJNË PESË HERË MË SHUMË NË SPITALE SESA VENDASIT (07.11.2014)
ARLIND LOKAJ DUHET TË LARGOHET NGA ZVICRA BRENDA 31 KORRIKUT (07.10.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 

 
VOAL
[Shko lart]