E Martë, 08.04.2020, 08:27pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
RRETH NJË MILION NË STREET PARADE - PJESËMARRJE E MADHE NË NGJARJEN TRADICIONALE MUZIKORE TË ZYRIHUT

E Djelë, 08.03.2014, 09:46am (GMT+1)


Një pamje nga lart e qendrës së qytetit të Zyrihut gjatë veprimtarisë

Voal-online.ch - ZYRIH - Ishin gati një milion veta të shtunën në bregun e liqenit të Zyrihut për të marrë pjesë në Street Parade. Rrugët e qendrës historike u mbushën plot me masën e "ravers" në kostume dhe nga shikuesit, të ardhur nga e gjithë Evropa, të cilët kanë ndjekur 30 "lovemobiles", duke kërcyer nën ritmin marramendës të muzikës tekno, e cila shërndahej nga altoparlantët e montuar mbi kamionë në lëvizje.

Në manifestimin e madh, tashmë në edicionin e 23të, kanë marrë pjesë mbi 200 DJ, që e kanë prirë vargun e gjatë 2, 4 kilometra të rrjedhës nën moton "Enjoy the Dancefloor - and save it" (jetoje festën dhe resektoje atë). Më se 100 trena specialë janë vënë në dispozicion nga FFS. Nuk kanë munguar ndërhyrjet e ndihmës urgjente mjekësore dhe të policisë: me se 400 veta janë ndihmuar nga ekipet shëndetësore, 11 veta janë arrestuar nga policia për shpëndarje droge.

Pamje tokësore


Pamje tjetër tokësore
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
NË DITËN E DYERVE TË HAPURA 4500 VETA VIZITUAN PALLATIN FEDERAL TË ZVICRËS (08.02.2014)
CARLA DEL PONTE - DO TË KTHEHESHA PËR T'I GJYKUAR KRERËT E UÇK-së (08.02.2014)
Me rastin e 1 Gushtit, Ditës Kombëtare të ZvicrësPËRGJITHMONË KONFEDERATA HELVETIKEFotoreportazh nga ELIDA BUÇPAPAJ dhe SKËNDER BUÇPAPAJ (08.01.2014)
1 GUSHT, DITËLINDJA E ATDHEUT - QEVERITARËT FESTOJNË ME POPULLIN (08.01.2014)
DICK MARTY - KOSOVA KA VUAJTUR SHUMË, I DUHEN UDHËHEQËS ME DUAR TË PASTRA (07.30.2014)
LOKARNO NDERON POLANSKIN PËR ARRITJET E JETËS SË TIJ (07.30.2014)
1 GUSHTI, FESTA KOMBËTARE - ZVICRA ORGANIZON KONCERTE PËR ZVICERANËT QË BANOJNË NË ARGJENTINË, URUGUAJ, PERU E BRAZIL (07.30.2014)
DICK MARTY APROVON RAPORTIN E WILLIAMSON - DUHET NJË PROKUROR I PAVARUR NGA PRESIONET DIPLOMATIKE DHE I AFTË TË UDHËHEQË NJË HETIM TË TILLË... (07.29.2014)
DEMOKRACIA E DREJTPËRDREJTË ËSHTË E PAPREKSHME - BURKHALTER REAGON NDAJ LETRËS SË BASHKIMIT EVROPIAN DËRGUAR BERNËS (07.25.2014)
ZVICRA - DUHEN BËRË HETIME PËR GAZËN (07.24.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]