E Hënë, 05.27.2024, 07:17pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
 
FUTBOLLI SHQIPTAR NË ZVICËR RREZATON EDHE NË KOSOVË

E Hënë, 05.04.2015, 10:44am (GMT+1)


Prishtinë, 4 maj - Nënkryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, priti z. Skënder Thaçin, kryetar i Unionit të Futbollit për klubet shqiptare në Zvicër.

Sipas njoftimit për medie, ata biseduan për të arriturat dhe zhvillimet më të reja në futbollin e Kosovës në veçanti për përpjekjet e FFK-së për ndërkombëtarizim. Po ashtu në këtë takim u bisedua për një bashkëpunim të ndërsjellë si dhe për mundësitë e organizimit të një kampi për grup-moshat e reja për futbollistët e rinj shqiptarë në Zvicër, ekuivalent me kampin veror që organizon FFK-ja në Kosovë, duke marrë për bazë që Zvicra ka shumë talentë dhe kushte të mira që ofron infrastruktura e këtij vendi.

Nga ana e tij e z. Skënder Thaçi, i cili për herë të parë po vizitonte FFK-në njoftoi për punë që po bën Unioni i Futbollit Shqiptar në Zvicër. Aktualisht ky Union ka 25 klube, ndërkohë që po zhvillohet gara për kupën e Kosovës dhe ndeshja finale do të zhvillohet më 27 qershor. Fituesi do të takohet me fituesin e kupës për Gjermani, ku do të kemi fituesin e diasporës që tashmë, sipas traditës, ky ekip fitues do të zhvillojë një ndeshje revyale me fituesin e Kupës së Kosovës. Po ashtu Z. Thaçi premtoi që bashkëpunimi ndërmjet Unionit e FFK-së dhe FSSHFGj-së do të jetë i ngushtë e vëllazëror. Po ashtu z. Thaçi u pajtua që të shikohen mundësitë për organizimin e kampit veror në Zvicër.

WWW.VOAL-ONLINE.CH


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
NJË KLASË FRANCEZE E DOMINUAR NGA NXËNËS SHQIPTARË - DELVINA, ANITA, GËZIM, ARIANIT, ALTIN... (05.03.2015)
MUNGESA E SHKOLLËS SHQIPE, DIKTON FORMA TJERA TË EDUKIMITMIQËSI, JOSHJE MAGNETIKE PËR MYSAFIRËT E LARGËTFotoreportazh nga IDRIZ ZEQIRAJ (04.27.2015)
RESTORANTI MEDITERAN 'EZ' NË BRONXNga MIMOZA DAJÇI (04.15.2015)
MARKO CAKA RRËFEN MIQËSINË ME ALEKS CIPRASGazetari shqiptar që u largua nga Greqia për të nisur një karrierë si aktor në Hollivud (04.15.2015)
DIASPORA SHQIPTARE NË SHBA NË NDIHMË TË VENDEVE TË PREJARDHJES (04.13.2015)
SHQIPTARËT I FESTUAN PASHKËT NË LUCERNË TË ZVICRËS (04.07.2015)
VLERA E MUNDËSI TË MËSIMIT TË GJUHËS SHQIPE NË DIASPORËNga Prof. As. Dr. KOLË TAHIRI (04.05.2015)
RILIND VESELI - TALENTI I SHKOLLËS SË FUTBOLLIT AMERIKAN QË ECËN NË RRUGËN E ËNDRRAVE KUQ E ZI (04.05.2015)
NË BRONX U PËRKUJTUA 104 VJETORI I KRYENGRITJES SË MALËSISË SË MADHE (04.03.2015)
MËRGIMTARËT QË JETOJNË NË TURQI ANKOHEN PËR PROCEDURAT E MARRJES SË SHTETËSISË SË KOSOVËS (03.30.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2024  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 

 
VOAL
[Shko lart]