E Mërkurë, 06.19.2024, 01:23am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
LAJMI I FUNDIT
 
80 TË RINJ AMERIKANË E MBAJTËN PARA KUVENDIT KONCERTIN ME KËNGË PATRIOTIKE SHQIPTARE

E Enjte, 05.14.2015, 11:16am (GMT+1)


 

Studentë të Korit të Kolegjit të Masterit (Kaliforni), sot para selisë së Kuvendit

VOAL - TIRANË - Te paktën  80 studentë, pjesë e Korit të Kolegjit të Masterit nga Kalifornia, kënduan të enjten këngë patriotike shqiptare, para selisë së Kuvendit të Shqipërisë.

Intepretimi në gjuhën shqipe i pjesëve muzikore, pak para fillimit të seancës së sotme plenare, kishte motiv ndërgjegjësimin e deputetëve shqiptarë, që të punojnë me devotshmëri për popullin e tyre.

Kori i Kolegjit të Masterit nga Kalifornia, që përfshin studentë nga gjithë Shtetet e Bashkuara dhe vende të tjera, prej disa ditësh ndodhet në Shqipëri për një aktivitet muzikor që do të zhvillohet në Tiranë në fundjavë, i titulluar "Koncerti i Pranverës".

Repertori i këtij aktiviteti, që vjen si pjesë e turit botëror të Korit të Kolegjit të Masterit, përfshin pjesë klasike, muzikë shpirtërore dhe shqiptare.

Ndërkohë ra në sy fakti se asnjë nga deputetët e Kuvendit të Shqipërisë nuk tregoi interesim për ta ndjekur koncertin e korit amerikan. atsh

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (1)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
80 AMERIKANË KËNDOJNË SOT PARA KUVENDIT TË SHQIPËRISË KËNGË PATRIOTIKE SHQIPTARE (05.14.2015)
Ohridsky - UASHINGTONI BLLOKON LLOGARITË DHE PRONAT E POLITIKANËVE MAQEDONAS (05.13.2015)
ERDOGAN NË TIRANË - TAKOHET ME NISHANIN (05.13.2015)
PROTESTA SOT NË SHKUP - TË DORËHIQET QEVERIA NË TËRËSI (05.13.2015)
BDI DEL SOT NGA QEVERIA - FUNDI I QEVERISË GRUEVSKI (05.13.2015)
ZËRI - EDHE NË KOSOVË MUND TË PËRSËRITET RASTI I KUMANOVËS! (05.13.2015)
VUÇIÇ MË 27 MAJ IA KTHEN VIZITËN RAMËS (05.13.2015)
PRISHTINA DHE SHKUPI BËJNË IDENTIFIKIMIN E TË VRARËVE (05.13.2015)
NËNKRYETARI I PARLAMENTIT EVROPIAN KËRKON DORËHEQJEN E GRUEVSKIT (05.13.2015)
PRESIDENTI ERDOGAN SOT VIZITON TIRANËN (05.13.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2024  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
 
::| Hot News
KLIKONI NË WWW.VOAL.CH - ZËRIN E SHQIPTARËVE NË NJË DIZAJN TË RI - WWW.VOAL.CH  -  VOAL
80 TË RINJ AMERIKANË E MBAJTËN PARA KUVENDIT KONCERTIN ME KËNGË PATRIOTIKE SHQIPTARE
80 AMERIKANË KËNDOJNË SOT PARA KUVENDIT TË SHQIPËRISË KËNGË PATRIOTIKE SHQIPTARE
PROTESTA SOT NË SHKUP - TË DORËHIQET QEVERIA NË TËRËSI
NËNKRYETARI I PARLAMENTIT EVROPIAN KËRKON DORËHEQJEN E GRUEVSKIT
DEPARTAMENTI AMERIKAN I SHTETIT - NDJEKIM NGA AFËR SITUATËN NË MAQEDONI
MAQEDONIA NGRE TRIDHJETË AKUZA PËR TERRORIZËM
LUBOMIR FËRÇKOSKI - QEVERIA NË SHKUP PO NXIT TENSIONET NDËRETNIKEFërçkoski - Konflikti në Maqedoni s'ka të bëjë me “Shqipërinë e Madhe”
MANIFESTIM SPONTAN NË TIRANË 'KUMANOVË NUK JE VETËM'
MUSTAFA - 700 SHQIPTARË NGA MAQEDONIA JANË ZHVENDOSUR NË PRESHEVË

 
VOAL
[Shko lart]