E Hënë, 05.27.2024, 06:56pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
OPINONE-EDITORIALE
 
 
PËRMBYTJET NË SHQIPËRI - QEVERIA THOTË SE GJENDJA ËSHTË KRITIKE, KËRKON NDIHMË NGA BRUKSELI

E Martë, 02.03.2015, 06:58am

Shqipëri, autoritetet kërkojnë ndihmë dhe nga Brukseli pas gjendjes dhe dëmeve të shkaktuara në Jug. Pritet rikthimi i shirave të rrëmbyeshëm ditën e mërkurë. Në Veri, hidrocentralet e kaskadës së Drinit vihen në punë me të gjithë kapacitetin

 

Barometri diplomatik
TRADHTARËVE NUK IU DORËZOHEN LETRA PËRSHPIRTËSE, AS PARALAJMËRUESE!
Nga Prof. Dr. MEHDI HYSENI

E Mërkurë, 05.13.2015, 07:01am
Të gjithë ata kritikucë, që nuk pajothen me adresimin dhe me përmbajtjen e qëlluar të letrës publike të


KRYEMINISTËR, A NA LEJON TË JETOJMË NË SHQIPËRI PAS 21 QERSHORIT 2015
Nga REXHEP SHAHU

E Martë, 05.12.2015, 05:33pm
Pyetja e plotë për kryeministrin Edi Rama është kjo: A na lejon, a na pranon të jetojmë në Shqipëri pas 21FITORE MBI FASHIZMIN APO PËRMBYTJE NËN KOMUNIZËM
Nga FRANK SHKRELI

E Hënë, 05.11.2015, 06:02pm
Këtu në Shtetet e Bashkuara dhe në Europë u shënua 70-vjetori i fitores në kontinentin europian dhe mbarimi


KUMANOVËN NUK KA SE KUSH TA MBROJË, PASI ALI AHMETI ËSHTË MERCENAR I GRUEVSKIT
Nga ELIDA BUÇPAPAJ

E Hënë, 05.11.2015, 11:13am
Nga Kumanova kanë mbërritur foto të terrorit shtetëror, shtëpi të djegura e të boshatisura e për rrjedhojëMETODAT AUTORITARISTE NË DREJTIM TË SHTETIT DHE ZGJEDHJEVE
Nga ROMEO GURAKUQI

E Hënë, 05.11.2015, 10:07am
Askush nuk e kishte menduar se pas gati 25 viteve të rënies së shtetit të PPSH, shoqëria shqiptare dhe Shteti


SURGITE, MORTUI! -  LE TE NGRIHEN TE VDEKUNIT!
Nga SAMI REPISHTI

E Enjte, 05.07.2015, 04:16pm
Ridgefield,CT.USA.- Kohet e fundit, shtypi gjerman ka trajtue “problemin” e nji nazisti 93 vjeçar, OskarBlog
MUSTAFA T'I KËRKOJË FALJE DIOGUARDIT
Nga SKËNDER BUÇPAPAJ

E Enjte, 05.07.2015, 03:30pm
Një i punësuar në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, madje tash sa vite numër dy iNE NUK KEMI QENË NDONJËHERË DHE AS JEMI SI GJITHË TË TJERËT
- Replikë me z. Henri Çili
Nga ANDON DEDE

E Hënë, 05.04.2015, 06:14am
KRYEMINISTËR, A NA LEJON TË JETOJMË NË SHQIPËRI PAS 21 QERSHORIT 2015
Nga REXHEP SHAHU

E Martë, 05.12.2015, 05:33pm
Pyetja e plotë për kryeministrin Edi Rama është kjo: A na lejon, a na pranon të jetojmë në Shqipëri pas 21

Barometri diplomatik
KUR DËSHTON POLITIKA, KËRCET PUSHKA!
Nga Prof. Dr. MEHDI HYSENI

E Hënë, 05.11.2015, 06:07pm
Politikat e gabuara shqiptare dhe ato të aleatëve të tyre evropianë, në vend se t’i zgjidhin problemet dhe


FITORE MBI FASHIZMIN APO PËRMBYTJE NËN KOMUNIZËM
Nga FRANK SHKRELI

E Hënë, 05.11.2015, 06:02pm
Këtu në Shtetet e Bashkuara dhe në Europë u shënua 70-vjetori i fitores në kontinentin europian dhe mbarimi

KUMANOVËN NUK KA SE KUSH TA MBROJË, PASI ALI AHMETI ËSHTË MERCENAR I GRUEVSKIT
Nga ELIDA BUÇPAPAJ

E Hënë, 05.11.2015, 11:13am
Nga Kumanova kanë mbërritur foto të terrorit shtetëror, shtëpi të djegura e të boshatisura e për rrjedhojëMETODAT AUTORITARISTE NË DREJTIM TË SHTETIT DHE ZGJEDHJEVE
Nga ROMEO GURAKUQI

E Hënë, 05.11.2015, 10:07am
Askush nuk e kishte menduar se pas gati 25 viteve të rënies së shtetit të PPSH, shoqëria shqiptare dhe Shteti


Barometri diplomatik
S'KA ALTERNATIVË TJETËR - O FEDERALIZIM, O RIBASHKIM ME SHQIPËRINË
Prof. Dr. MEHDI HYSENI

E Shtunë, 05.09.2015, 06:40am
Për një zgjidhje të këtillë të konflitkit shqiptar – sllavomaqedon, që nga viti 2001, kemi shkruar në


SURGITE, MORTUI! -  LE TE NGRIHEN TE VDEKUNIT!
Nga SAMI REPISHTI

E Enjte, 05.07.2015, 04:16pm
Ridgefield,CT.USA.- Kohet e fundit, shtypi gjerman ka trajtue “problemin” e nji nazisti 93 vjeçar, OskarBlog
MUSTAFA T'I KËRKOJË FALJE DIOGUARDIT
Nga SKËNDER BUÇPAPAJ

E Enjte, 05.07.2015, 03:30pm
Një i punësuar në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, madje tash sa vite numër dy iLIRIA E MEDIAS - PËRPARËSI E POLITIKËS SË JASHTME TË SHBA
Nga FRANK SHKRELI

E Hënë, 05.04.2015, 06:34pm
Si çdo vit edhe sivjetNE NUK KEMI QENË NDONJËHERË DHE AS JEMI SI GJITHË TË TJERËT
- Replikë me z. Henri Çili
Nga ANDON DEDE

E Hënë, 05.04.2015, 06:14am

JU TREGOJ PËR TIM ATË, POETIN VEHBI SKËNDERI – ECCE HOMO ISHTE IM ATË â€“
Nga ELIDA BUÇPAPAJ

E Hënë, 04.06.2015, 11:28am
METODAT AUTORITARISTE NË DREJTIM TË SHTETIT DHE ZGJEDHJEVE
Nga ROMEO GURAKUQI

E Hënë, 05.11.2015, 10:07am
Askush nuk e kishte menduar se pas gati 25 viteve të rënies së shtetit të PPSH, shoqëria shqiptare dhe Shteti

Barometri diplomatik
S'KA ALTERNATIVË TJETËR - O FEDERALIZIM, O RIBASHKIM ME SHQIPËRINË
Prof. Dr. MEHDI HYSENI

E Shtunë, 05.09.2015, 06:40am
Për një zgjidhje të këtillë të konflitkit shqiptar – sllavomaqedon, që nga viti 2001, kemi shkruar në

SURGITE, MORTUI! -  LE TE NGRIHEN TE VDEKUNIT!
Nga SAMI REPISHTI

E Enjte, 05.07.2015, 04:16pm
Ridgefield,CT.USA.- Kohet e fundit, shtypi gjerman ka trajtue “problemin” e nji nazisti 93 vjeçar, Oskar


Blog
MUSTAFA T'I KËRKOJË FALJE DIOGUARDIT
Nga SKËNDER BUÇPAPAJ

E Enjte, 05.07.2015, 03:30pm
Një i punësuar në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, madje tash sa vite numër dy i

Barometri diplomatik
SELIMQE ANTIDIPLOMACI, E DËMSHME EDHE PËR KOSOVËN, EDHE PËR UASHINGTONIN
Nga Prof. Dr. MEHDI HYSENI

E Mërkurë, 05.06.2015, 07:33pm
-Ta kritikosh dhe ta krahasosh Joseph Dio Guardi-n me recidivat nacionalshovinistë serbomëdhenj tëFUSHATË PATOLOGJIKE KUNDËR PRESIDENTIT RUGOVA
Nga GANI MEHMETAJ

E Mërkurë, 05.06.2015, 07:52am
Nuk kam lexuar tekst më të ulët e më denigrues në gjuhën shqipe se sa shkrimi i Kristo Zharkalliut, botuar


LIRIA E MEDIAS - PËRPARËSI E POLITIKËS SË JASHTME TË SHBA
Nga FRANK SHKRELI

E Hënë, 05.04.2015, 06:34pm
Si çdo vit edhe sivjetNE NUK KEMI QENË NDONJËHERË DHE AS JEMI SI GJITHË TË TJERËT
- Replikë me z. Henri Çili
Nga ANDON DEDE

E Hënë, 05.04.2015, 06:14am

NJË MIK DHE KOLEG QË TRAGJIKISHT NA MUNGON
Nga SKËNDER BUÇPAPAJ

E Shtunë, 05.02.2015, 06:58am
Në këtë çerekshekullin e fundit pothuaj të gjithë ne shqiptarët jemi në zgripin e mbijetesës. Nga ky rregull,
SA PËR KUJTESË PROFESORIT NEXHMEDIN SPAHIU
Nga Prof. dr. ESHREF YMERI

E Martë, 04.28.2015, 06:47am
Unë dëshiroj me gjithë zemër që ju të lini emër në historinë e kombit shqiptar, si një intelektual me përgatitje


JU TREGOJ PËR TIM ATË, POETIN VEHBI SKËNDERI – ECCE HOMO ISHTE IM ATË â€“
Nga ELIDA BUÇPAPAJ

E Hënë, 04.06.2015, 11:28am
Ishte një mbrëmje e bukur qershori. 12 qershor 2011. Nga ato më të bukurat e vitit, kur stina e verës është në
  » FUSHATË PATOLOGJIKE KUNDËR PRESIDENTIT RUGOVANga GANI MEHMETAJ
  » LIRIA E MEDIAS - PËRPARËSI E POLITIKËS SË JASHTME TË SHBANga FRANK SHKRELI
  » NE NUK KEMI QENË NDONJËHERË DHE AS JEMI SI GJITHË TË TJERËT- Replikë me z. Henri ÇiliNga ANDON DEDE
  » Barometri diplomatikSTRATEGJIA E SERBOCENTRIZMIT AUTODESTRUKTIVNga Prof. dr. MEHDI HYSENI
  » NJË MIK DHE KOLEG QË TRAGJIKISHT NA MUNGONNga SKËNDER BUÇPAPAJ
  » PËRPARIMET DHE SFIDAT NË BALLKANIN PERËNDIMORShqetësime serioze për influencën e Rusisë në BallkanNga FRANK SHKRELI
  » Barometri diplomatikNUK KA 'SHQIPËRI TË MADHE', POR SHQIPËRI NATYRALENga Prof. Dr. MEHDI HYSENI
  » RIVARRIMI I ESHTRAVE TË HEROIT KOMBËTAR ISA BOLETINIT"Një komb që nuk nderon heronjtë e vet, do të zhduket" (Abraham Linkolni)Nga FRANK SHKRELI
  » SA PËR KUJTESË PROFESORIT NEXHMEDIN SPAHIUNga Prof. dr. ESHREF YMERI
  » GJERMANIA: HAPNI DOSJET!Nga FRANK SHKRELI 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2024  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 
::| Hot News
PËRMBYTJET NË SHQIPËRI - QEVERIA THOTË SE GJENDJA ËSHTË KRITIKE, KËRKON NDIHMË NGA BRUKSELI
ARVIZU - PRESIM QË DREJTËSIA SHQIPTARE TË DËNOJË TRAFIKANTËT E NJERËZVE
NATO NUK MUND TË NDIHMOJË NË KRIJIMIN E USHTRISË NË KOSOVË
GJERMANIA, FRANCA, BRITANIA E MADHE, HOLLANDA DHE DANIMARKA KUNDËR STATUSIT TË VENDIT KANDIDAT PËR SHQIPËRINË
THAÇI PARALAJMËRON ZGJEDHJEN E PRESIDENTIT GJATË JAVËS SË ARDHSHME
MISIONI MISHELËNga MICHELLE OBAMA, Newsweek
BABAI E NJEH MË MIRËNga THOMAS L. FRIEDMAN, New York Times
NATO dhe BE borxhlinj ndaj Kosovës ?Nga Elida Buçpapaj

 
VOAL
[Shko lart]