E Martë, 05.21.2024, 06:00am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
JUVENTUS DHE BARCELONA NË FINALEN EVROPIANE

E Enjte, 05.14.2015, 08:32am (GMT+1)Juventus - Real Madrid


VOAL - MADRID - Juventusi do të takohet me Barcelonën në finalen e Ligës së Kampionëve.

Ekipi italian, me barazim 1:1 ndaj Real Madridit, por me fitoren 2:1 në gjysmëfinalen e parë, ka arritur të dalë në finale.

Kjo është hera e parë që Juventusi arrin finalen qysh në vitin 2003.

Ndeshja për vendin e parë do të luhet në Berlin më 6 qershor.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
JUVENTUSI MPOSHT REALIN (05.06.2015)
PIRLO - LARGOHEM NGA JUVE NËSE E FITOJMË LIGËN E KAMPIONËVE (05.04.2015)
BAYERN MÃœNCHEN - LEWANDOSKI GATI PËR BARCELONËN (05.04.2015)
MAYWETHER NUK SHFRONËZOHET - MPOSHT PACQUINON (05.03.2015)
KOSOVA PRANOHET NË FEDERATËN NDËRKOMBËTARE TË ATLETIKËS (04.15.2015)
CHAMPIONS - SOT LUHEN PSCG-BARÇA DHE PORTO-BAYERN (04.15.2015)
NBA - REZULTATET E KAMPIONATIT AMERIKANOVERIOR TË BASKETBOLLIT (04.10.2015)
KUPA E ITALISË - JUVENTUS NË FINALE, FITON 3-0 NDAJ FIORENTINËS (04.08.2015)
TENNIS - SERENA WILLIAMS FITON NË MIAMIPër numrin 1 të botës është titulli i 66të në karrierë (04.05.2015)
BRITANIA PA ASNJË EKIP NË RIO DE ZHANEIRO (03.31.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2024  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 

 
VOAL
[Shko lart]