E Mërkurë, 06.12.2024, 03:52pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
KËNGËTARJA BRITANIKE E SHTYN UDHËTIMIN NË HAPËSIRË

E Enjte, 05.14.2015, 08:36am (GMT+1)Këngëtarja e famshme britanike, Sarah Brightman, ka thënë se ka shtyrë udhëtimin 10-ditor në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës.

Ka qenë e planifikuar që Brightman të udhëtojë si pasagjere në bordin e anijes ruse Soyuz.

Zyrtarë të agjencisë ruse të hapësirës, Roscosmos, kanë thënë se fluturimi më 1 shtator do të realizohet pa këngëtarën, por vetëm me kosmonautët Sergey Volkov dhe Andreas Mogensen.

Brightman, e cila ka paguar mbi 50 milionë dollarë për t'u bërë turiste në hapësirë, ka thënë se ka shtyrë udhëtimin për arsye familjare. rel

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
GRUAJA E SCHUMACHERIT SHET NJË AEROPLAN DHE NJË SHTËPI PUSHIMI TË FAMILJES (05.09.2015)
PELE SËRISH NË SPITAL - BRAZILI NË ANKTH (05.08.2015)
PUTIN GËNJEN PËR TË KALUARËN - ZBULOHET NËNA E VËRTETË (05.08.2015)
LIROHET KHADR - DIKUR I BURGOSURI MË I RI NË GUANTANAMO (05.07.2015)
HETUESIT - LUBITZ KISHTE BËRË PROVA PËR RRËZIMIN E AVIONIT (05.06.2015)
GARLAND I TEKSASIT - PROVOKUESJA GELLER DHE FAMA E SAJ (05.05.2015)
SHBA - EMRA TË RINJ NË GARËN PRESIDENCIALE (05.04.2015)
CHARLOTTE ELIZABETH DIANA - EMRI I PRINCESHËS SË POSALINDUR (05.04.2015)
LE PEN IA NDALON BABAIT TË SAJ DEKLARATAT NË PUBLIK (05.03.2015)
MAKIAVELI - AI QË E ÇLIROI POLITIKËN NGA BARRA E MORALITNga ALBERT VATA (05.03.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2024  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]