E Hënë, 04.22.2024, 04:44pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
AFORIZMA
 
AFORIZMA NGA BUDDHA (Buda, 623-543 para erës së re)

E Djelë, 03.01.2015, 10:32am

Voal - 1 MARS - Unë kurrë nuk shikoj çfarë është bërë; unë shikoj vetëm çfarë ka mbetur pa u bërë.
Këmba e ndien veten se është këmbë vetëm kur prek tokën
AFORIZMA NGA RITA ORA (Lindur më 26 nëntor 1990)

AFORIZMA NGA RITA ORA (Lindur më 26 nëntor 1990)

E Djelë, 02.01.2015, 12:37pm

VOAL - Gratë dashurojnë një burrë të ndershëm.
Unë hyra në këtë industri bjonde me buzë të kuqe, dhe do të largohem nga kjo industri bjonde me buzë të kuqe. Mbajini mend fjalët e  mia.
Çdo njeri ka një shenjë të tijën. Vetëm se disa ende nuk e dinë
AFORIZMA NGA LEON TOLSTOI (1828-1910)

E Shtunë, 12.27.2014, 11:25am

Voal-online.ch - 27 DHJETOR - Të gjithë mendojnë për ndryshimin e botës, por askush nuk mendon për ndryshimin e vetes.
AFORIZMA NGA SOPHIA LOREN (Sofia Loren, lindur më 20 shtator 1934)

E Hënë, 09.22.2014, 03:19pm

VOAL - 22 SHTATOR - Është një burim i pashterrshëm rinie: është mendja jote, talenti yt, krijimet që ti sjell në jetën tënde dhe jetët e njerëzve që ti do. Kur ti mëson ta shfrytëzosh këtë burim, ti vërtet e ke mundur moshën
AFORIZMA NGA MAHMOUD ABBAS (Mahmud Abas, lindur më 1935)

E Shtunë, 08.23.2014, 04:51pm

Voal-online.ch - 23 GUSHT- Ne kemi nevojë për ndihmë ndërkombëtare në mënyrë që populli ynë të jetojë një jetë në normalitet, në liri dhe paqe. Unë shpresoj se thirrja jonë do të dëgjohet.
Përpjekjet tonaë nuk synojnë izolimin e Izraelit ose delegjtimimin e tij; përkundrazi ne duam të arrijmë legjitimimin e çështjes së popullit të Palestinës
AFORIZMA NGA YEHUDA AMICHAI (Jehuda Amikai, 1924-2000)

E Mërkurë, 08.20.2014, 10:17am

Voal-online.ch - 20 GUSHT - Unë isha një fëmijë shumë fetar - shkoja në sinagogë së paku një herë në ditë. Dhe e mbaj mend këtë si një gjë të mirë - unë mendoj se feja është e mirë për fëmijët, sidomos për fëmijët e shkolluar, sepse ajo e lejon imagjinatën, një botë e tërë imagjinative e veçuar nga bota praktike

AFORIZMA NGA SHIMON PERES (Lindur më 2 gusht 1923)

E Enjte, 08.07.2014, 09:24am

Voal-online.ch - 7 GUSHT - Një zgjidhje me dy shtete kombëtare - një shtet hebre, Izraeli; një shtet arab, Palestina. Palesinezët janë fqinjët tanë më të ngushtë. Unë mendoj se ata mund të bëhen miqtë tanë më të ngushtë.
Në Izrael, një vend që i mungojnë burimet natyrore, ne mësuam të çmojmë epërsinë tonë të madhe kombëtare: mendjet tona
AFORIZMA NGA YITZHAK RABIN (Itzhak Rabin, 1922-1995)

E Mërkurë, 07.30.2014, 01:52pm

Voal-online.ch - 30 KORRIK - Ti mund të mendosh ndryshe, mund t'i vështrosh gjërat në mënyrë të ndryshme. Paqja kerkon një botë të koncepteve të reja, të përkufizimeve të reja.
Unë besoj se gjithsesi, ndarja midis Izraelit dhe palestinezëve është përcaktimi më i mirë për zgjidhjen e konfliktit Izraelo-Palestinez.
Praktikisht e vetmja mënyre për t'ia shterruar terrenin Islamit radikal është nëpërmjet zhvillimit ekonomik dhe përmirësimit të standardit të jetesës
AFORIZMA NGA ZINEDINE ZIDANE (Zinedin Zidan, lindur më 23 qershor 1972)

E Premte, 07.04.2014, 10:49am

Voal-online.ch - 4 KORRIK - Muzika ishte e rëndësishme. Futbolli ishte muzikë e lehtë.
Kjo më ka frymëzuar shumë - ishte babai im ai që na mësoi ne se një emigrant duhet të punojë sa dyfishi i gjithë të tjerëve, dhe se ai nuk duhet të dorëzohet kurrë.
Jeta është plot me keqardhje, por nuk ia vlen të shikosh prapa.
E vetmja gjë e rëndësishme që kam për të thënë është se babai im kurrë nuk luftoi kundër vendit të tij
AFORIZMA NGA EDSON ARANTES DO NASCIMENTO - PELE (Edson Arantes do Nashimento - Pele, lindur më 23 tetor 1940)

E Hënë, 06.30.2014, 06:02am

Voal-online.ch - 30 QERSHOR - Shumë njerëz, kur një djalosh shënon shumë gola, mendojnë 'Ai është një lojtar i madh', sepse një gol është shumë i rëndësishëm. Por një lojtar i madh është ai lojtar që mund të bëjë çdo gjë në fushë. Ai mund të ndihmojë në aksionet, mund t'i trimërojë kolegët e tij, mund t'iu japë atyre besim që të përparojnë. Është dikush i cili, kur një ekip nuk shkon mirë, ai bëhet një nga liderët e ekipit."
  » AFORIZMA NGA FRANZ BECKENBAUER (Franc Bekenbauer, lindur më 11 shtator 1945)
  » AFORIZMA NGA DIEGO ARMANDO MARADONA (Lindur më 30 tetor 1960)
  » AFORIZMA NGA JOHAN CRUIJFF (Johan Krujf, 25 prill 1947)
  » AFORIZMA NGA TRUMAN CAPOTE (Truman Kapot, 1924-1984)
  » AFORIZMA NGA CHARLES BUKOWSKI (Çarls Bukovski, 1920-1994)
  » AFORIZMA NGA THOMAS AQUINAS (Tomas Akuini, 1225-1274)
  » AFORIZMA NGA POETESHA MAYA ANGELOU (Maja Enxhëlou, lindur më 4 Prill 1928 në St.Louis, Missuri, SHBA)
  » AFORIZMA TË FAMSHME PËR DASHURINË
  » AFORIZMA NGA STEFAN ZWEIG (Stefan Cvajg, 1881-1942)
  » AFORIZMA NGA YEVGENY YEVTUSHENKO (Jevgeni Jevtushenko, 1933-) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
 

 
VOAL
[Shko lart]