E Mërkurë, 06.12.2024, 04:16pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
ILIR SHALA - KANDIDAT PËR DEPUTET NË PARLAMENTIN E ZVICRËS NË LISTËN E CVP
E Martë, 05.12.2015, 05:10pm (GMT+1)


VOAL - Bëhet e ditur se Ilir Shala, nënkryetar i Junge CVP të Kantonit të Bernës, u shpall kandidat për deputet në listën e përgjithshme të Partisë Kristian popullore-CVP, në zgjedhjet nacionale, tetor 2015.

Ilir Shala i takon grupit të ekspertëve të JCVP dhe si i tillë është bashkërisht i propozuar dhe mbështetur nga CVP e PSHDK. Ilir Shala është 20 vjeçar, e përkundër moshës kandidat me përvojë të gjatë në jetën politike të të rinjve.

Shala është pjesëtar i shumë forumeve politike nga përditshmëria zvicerane. Përkundër moshës, Ilir Shala është një personalitet i veçantë, që ballafaqohet me zgjedhjen e çeshtjeve që e preokupojnë komunitetin.

Njihu njëherë me Ilirin, do ta simpatizosh gjithë jetën per qasjen shumë pragmatike ndaj problemeve shoqerore. Urime e shumë suksese Ilir Shala. Presim që të mbetesh fitimtar i vertetë. Për sukseset tua Ilir, do të gezohet shumëkush, e më së shumti Gjakova e Prizreni. Do theksuar se Iliri është shqiptari i parë në strukturat udheheqëse te JCVP....

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
SHOQATA E KRIJUESVE SHQIPTARË NË ZVICËR - ME KRYESI TË REKuvendi zgjodhi edhe kryesinë e re prej 7 anëtarësh, kryetar u zgjodh poeti Shaip Beqiri (05.11.2015)
ËSHTË ARI EMBLEMA E VËRTETË E ZVICRËSNë Zvicër gjenden katër rafineritë më të rëndësishme të arit në botë (05.08.2015)
SOMARUGA NË VJENË KËRKON NDIHMË PËR DIALOGUN POLITIK ME BASHKIMIN EVROPIANPresidentja zvicerane - Duam të jemi pjesë e sistemit evropian të shpërndarjes së azilkërkuesve (05.07.2015)
SHQIPTARI QË E HUMBI JETËN NË PUNË NË ZVICËR ËSHTË BESLIM SYLA NGA BERJAHA E GJAKOVËS (05.05.2015)
PRANË GJYKATËS PENALE FEDERALE TË ZVICRËS TË KETË EDHE NJË GJYKATË APELI (05.05.2015)
BIE NIVELI I ALARMIT, POR NUK BIE NIVELI I LUMENJVE ZVICERANË (05.05.2015)
CVP - ZVICRA TË MARRË PJESË NË OPERACIONIN E SHPËTIMIT TË EMIGRANTËVE NË MESDHÉ (05.04.2015)
XHERDAN SHAQIRI NË REKLAMEN E RE TË VOLKSWAGENIT (05.04.2015)
ATP - FEDERER FITON TURNEUN E STAMBOLLIT (05.03.2015)
LIDHJET HEKURUDHORE MES ROMANDISË DHE ZVICRËS GJERMANE - GJITHNJË E MË TË VËSHTIRA (05.03.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2024  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
 

 
VOAL
[Shko lart]