E Martë, 05.21.2024, 05:08am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
 
FUTBOLLISTI KRISTJAN SOKOLI ME SEAHAWKS

E Hënë, 05.11.2015, 06:22am (GMT+1)Sezoni i rekrutimit të lojtarëve të rinj për Ligën Kombëtare të Futbollit Amerikan sapo ka përfunduar dhe këtë radhë ligës profesioniste i është shtuar edhe një i ri me prejardhje shqiptare. Ai është Kristjan Sokoli, i vendosur në Shtetet e Bashkuara në vitin 2001, kur ai ishte vetëm nëntë vjeç.

Për atë si individ, por edhe si sportist, dhjetëvjeçari i fundit ka qenë një maratonë e gjatë dhe intensive përgatitjesh që u kurorëzuan me rekrutimin nga ekipi Seahawks i Seatellit, fituesit e kampioatit të vitit 2014.

Para se të nisej për në Seatle, Kristjani foli me kolegun Kastriot Haxhiaj mbi sfidat që e presin dhe si po e përjeton faktin që është shqiptari i parë që luan në rang profesional për Ligën Kombëtare të Futbollit. za
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
BUJAR DHE ANILA ZAJMI EKSPOZITË NË PARIS (05.08.2015)
U SHËNUA 25 VJETORI I THEMELIMIT TË DEGËS SË LDK-së NË ZVICËR (05.05.2015)
FUTBOLLI SHQIPTAR NË ZVICËR RREZATON EDHE NË KOSOVË (05.04.2015)
NJË KLASË FRANCEZE E DOMINUAR NGA NXËNËS SHQIPTARË - DELVINA, ANITA, GËZIM, ARIANIT, ALTIN... (05.03.2015)
MUNGESA E SHKOLLËS SHQIPE, DIKTON FORMA TJERA TË EDUKIMITMIQËSI, JOSHJE MAGNETIKE PËR MYSAFIRËT E LARGËTFotoreportazh nga IDRIZ ZEQIRAJ (04.27.2015)
RESTORANTI MEDITERAN 'EZ' NË BRONXNga MIMOZA DAJÇI (04.15.2015)
MARKO CAKA RRËFEN MIQËSINË ME ALEKS CIPRASGazetari shqiptar që u largua nga Greqia për të nisur një karrierë si aktor në Hollivud (04.15.2015)
DIASPORA SHQIPTARE NË SHBA NË NDIHMË TË VENDEVE TË PREJARDHJES (04.13.2015)
SHQIPTARËT I FESTUAN PASHKËT NË LUCERNË TË ZVICRËS (04.07.2015)
VLERA E MUNDËSI TË MËSIMIT TË GJUHËS SHQIPE NË DIASPORËNga Prof. As. Dr. KOLË TAHIRI (04.05.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2024  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 

 
VOAL
[Shko lart]