E Premte, 03.01.2024, 01:43am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
VDIQ TOMMY RAMONE - BATERISTI I 'THE RAMONES'

E Shtunë, 07.12.2014, 07:03pm (GMT+1)Tommy Ramone, bashkëthemelues i grupit të muzikës "punk", The Ramones ka vdekur në moshën 62 vjeçare.

Lajmi është bërë i ditur nga një prej bashkëpunëtorëve të biznesi të Ramone.

Tommy Ramone ishte i vetmi pjesëtar i grupit që ishte ende gjallë.

Dave Frey, i cili punon për "Ramones Productions", ka njoftuar se bashkëshortja e Tommy Ramone e ka thirrur në telefon dhe i ka thënë që Ramone ka vdekur të premtën.

Tommy Ramone, baterist, e ka bashkëthemeluar grupin në vitin 1974 në Nju Jork së bashku me këngëtarin Joey Ramone, basistin, DeeDee Ramone dhe gitaristin, Johnny Ramone.

Të katër pjesëtarët kishin mbiemra të ndryshëm, por për t'iu përshtatur grupit e kanë ndryshuar mbiemrin duke e bërë Ramone.

Ky grup ka influencuar një gjeneratë të tërë të këngëtarëve të muzikës rok me hitet e tyre, në mesin e të cilave ndër më të njohurat ishin, "I wanna be sedated" dhe "Blitzkrieg Bop".
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
WATSON - AMBASADORE E VULLNETIT TË MIRË E OKB-së (07.09.2014)
GARTH BROOKS SHKAKTON POLEMIKA NË IRLANDË (07.09.2014)
LAMTUMIRË LOUIS ZAMPERINI - HEROI I FUNDIT I ANGELINA JOLIEProtagonisti i vërtetë i 'Unbrokën' vdiq nga pneumonia në moshën 97 vjeçare (07.06.2014)
KEATON E DOUGLAS PËR HERË TË PARË BASHKË NË NJË SHESH XHIRIMI (07.04.2014)
ZBULOHET RINIA E ERRËT E ANGELINA JOLIE (07.04.2014)
JAMES BOND NË MOSKË PËRMES NJË EKSPOZITE (06.30.2014)
FILMI 'THIRD PERSON' (06.29.2014)
ITALIA MIRATON NJË LIGJ VETËM PËR GEORGE CLOONEYN (06.29.2014)
SHBA - KA VDEKUR KËNGËTARI DHE KOMPOZITORI BOBBY WOMACK (06.28.2014)
ARRESTOHET PËR SJELLJE TË DHUNSHME AKTORI SHIA LABEOUF (06.27.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Mars 2024  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 

 
VOAL
[Shko lart]