E Mërkurë, 07.17.2024, 05:55pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
LOS ANXHELOS - SONTE NDAHEN ÇMIMET OSKAR

E Djelë, 02.22.2015, 02:53pm (GMT+1)Ceremonia e 87-të e ndarjes së çmimeve Oscar mbahet sonte në teatrin Double në Hollywood të Shteteve të Bashkuara.

Gjatë ceremonisë, Akademia e Arteve Filmike do të shpallë çmimet në 24 kategori, përfshirë filmin më të mirë, regjinë më të mirë, aktorin dhe aktoren më të mirë e të tjera.

Vitin e kaluar, ceremonia e ndarjes së Oskarëve është ndjekur nga 43 milionë shikues në Shtetet e Bashkuara.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
ELIZA DUSHKU - KRENARE ME BABAIN E SAJ SHQIPTAR (02.19.2015)
'THE GRAND BUDAPEST HOTEL' - FILMI MË I MIRË (02.15.2015)
JON STEWART LARGOHET NGA 'THE DAILY SHOW' (02.11.2015)
CEREMONIA E ÇMIMEVE GRAMMY (02.09.2015)
NDAHEN ÇMIMET GRAMMY AWARDS (02.09.2015)
NJË FILM I VEÇANTË PËR VAN GOGUN (02.09.2015)
BERLINALJA E 65të - ART DHE ARTICIALITET NË BERLIN (02.08.2015)
6 SHKURTI, DITËLINDJA E 70-të E BOB MARLEYT (02.06.2015)
E VEJA E 'SNJAPERISTIT AMERIKAN' - DASHURIA JONË ISHTE ASHTU SI TREGOHET NË FILM (02.03.2015)
KATY PERRY - NJË SUPERYLL NË SUPERBOWL (02.02.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 

 
VOAL
[Shko lart]