E Hënë, 04.22.2024, 05:18pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
INTERVISTË-PRESS
 
 
SA MBRAPA KA MBETUR UEFA... MJAFT U PËRKËDHEL SERBIA
Nga OWEN GIBSON, The Guardian

E Shtunë, 10.25.2014, 12:09pm

Banderolat që glorifikonin kriminelë lufte u shpalosën haptaz dhe këngët që dëgjoheshin nga shkallët e stadiumit përfshinin edhe fjalë si “Vrit, Vrit, Vrit gjithë shqiptarët” dhe “Digji, digji të gjallë deri sa të mos mbetet asnjë’. Shfaqja e huliganit famëkeq Igor Bogdanov në turmë, u duk domethënëse nga pikëpamja simbolike, shprehje e një mungese dëshire apo aftësie mes autoriteteve serbë për të mbajtur nën kontroll me polici ndeshjen si dhe një kujtesë e lidhjeve të ngushta mes ultrasëve të Beogradit dhe tërbimit vrastar të Arkanit në rajon gjatë viteve nëntëdhjetë

 

ALBUMI I PIKTORIT - TRI AKUARELE NGA HELIDON HALITI

E Djelë, 05.17.2015, 09:54am
REPUBLIKA E KOSOVËS DHE REPUBLIKA E SHQIPËRISË - BASHKË NË KANË

E Enjte, 05.14.2015, 08:17am
PARULLA DASHURIE PËR KOSOVËN DHE SHKRIMTARI ZEJNULLAH RRAHMANI
Nga REXHEP SHAHU

E Enjte, 05.14.2015, 07:53am

SHQIPTARËT E BASHKUAR NGRITËN FLAMURIN KOMBËTAR NË 'KËMBANËN E PAQES' NË ROVERETO
Fotoreportazh nga FLORIM ZEQA

E Enjte, 05.14.2015, 07:43am

VRASJA E POPULLIT DHE SHTETIT NË EMËR TË PUSHTETIT!
-Apo çfarë (çka) ndodhi në Kumanovë...?!
Nga AGRON SHABANI

E Enjte, 05.14.2015, 07:10am

Përkujtim
MARIAN TUNAJ - VEPRIMTAR I SHQUAR PËR LIRINË DHE PAVARËSINË E KOSOVËS

E Mërkurë, 05.13.2015, 05:53pm

NATO-ja DHE BE-ja JANË BASHKËFAJTORE PËR SITUATËN NË MAQEDONI
Nga AUGUSTIN PALOKAJ

E Mërkurë, 05.13.2015, 11:50am

PYETJA E VOGËLUSHES ZAMIRA JASHARI NGA KUMANOVA - NËNË, A VRASIN FËMIJË?

E Mërkurë, 05.13.2015, 08:51am

ALBUMI I PIKTORIT - 3 TABLO NGA HELIDON HALITI

E Martë, 05.12.2015, 06:13pm

VOAL - Lexuesit tonë përsëri do t'i ngjallen mendime të bukura e të hijshme duke shijuar punimet e reja të
NË PRISHTINË EDICIONI XIV I FESTIVALIT 'REMUSICA'
E Martë, 05.12.2015, 05:21pm

MAQEDONIA FSHIN NGA EVIDENCA MBI 200 MIJË SHQIPTARË
Nga SHPËTIM POLLOZHANI*

E Hënë, 05.11.2015, 06:31pm
PYETJA E VOGËLUSHES ZAMIRA JASHARI NGA KUMANOVA - NËNË, A VRASIN FËMIJË?

E Mërkurë, 05.13.2015, 08:51am

ALBUMI I PIKTORIT - 3 TABLO NGA HELIDON HALITI

E Martë, 05.12.2015, 06:13pm

VOAL - Lexuesit tonë përsëri do t'i ngjallen mendime të bukura e të hijshme duke shijuar punimet e reja të
NË PRISHTINË EDICIONI XIV I FESTIVALIT 'REMUSICA'

E Martë, 05.12.2015, 05:21pm

  » MAQEDONIA FSHIN NGA EVIDENCA MBI 200 MIJË SHQIPTARËNga SHPËTIM POLLOZHANI*
  » TIFOZËT SERBË - THERINI, VRITINI SHQIPTARËT
  » NATO HEDH POSHTË VERSIONIN MAQEDONAS - ATA NUK JANË TERRORISTË
  » TJETËR BETEJË SLLAVO-SHQIPTARE! Ç'ROL LUAN RUSIA?Nga BORIS KALNOKY, Die Welt
  » MEDIAT BOTËRORE - NGJARJET NË KUMANOVË PËR SHKAK TË KRIZËS POLITIKE
  » KËSHTU DUKET SOT LAGJA E TRIMAVE NË KUMANOVË - TEKST DHE FOTOGALERI
  » ISA BOLETINI RIVARROSET NË DITËN E LIDHJES SË PRIZRENIT
  » LETËR E HAPUR KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË LULZIM BASHANga SULEJMAN GJANA, Kryetar i PLL
  » E FORTË - SABRI DHE SAMI HAMITI HUMBIN NË DEGËN 4 TË PRISHTINËS
  » TERRORISTËT NUK MUNDEN TA ÇRRËNJOSIN ASPIRATËN PËR LIRINga AUREL DASARETI, USA, ekspert i shkencave ushtarake-psikologjike (dasaretiaurel@yahoo.com.au) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
 
::| Hot News
SA MBRAPA KA MBETUR UEFA... MJAFT U PËRKËDHEL SERBIANga OWEN GIBSON, The Guardian
KADARE - NUK IU JAP RËNDËSI XHUXHËVE DHE SPIUNËVE
Intervistë ekskluzive e shkrimtarit Ismail Kadare dhënë Vehbi Bajramit, botues i gazetës “Illyria” në New YorkISMAIL KADARE - DOKTRINA ANTISHQIPTARE E SERBËVE DO PËRMENDUR, SEPSE DOKTRINA KA MBETUR GJER MË SOT E PADËNUAR
DOLI NË QARKULLIM LIBRI I RI POETIK I ELIDA BUÇPAPAJT "RAPSODI E GOLGOTËS SË TRANZICIONIT"
PËRSHËNDETJA E PRESIDENTIT OBAMA NË RASTIN E 70 VJETORIT TË ZËRIT TË AMERIKËS
TRUPAT AMERIKANE NË KOSOVË NUK E ZVOGËLOJNË NUMRIN DERI NË MESIN E VITIT TË ARDHSHËM
Intervistë dhënë gazetës IllyriaISMAIL KADARE: Krimet serbe nuk mund të lihen në harresë në emër të paqësimit të gadishullitIntervistoi: Vehbi BAJRAMI

 
VOAL
[Shko lart]