E Mërkurë, 06.12.2024, 04:14pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
INTERVISTË-PRESS
 
LOJË E RREZIKSHME
Nga AUREL DASARETI, USA, ekspert i shkencave ushtarke-psikologjike (dasaretiaurel@yahoo.com.au)

E Djelë, 05.03.2015, 06:50am

KOHË E PAMFJAFTUESHME DO TË ISHIN NJËQIND VJET...
Nga RAMIZ LUSHAJ

E Djelë, 05.03.2015, 06:45am

SELIM ALIAJ - QYTETAR NDERI I KOMUNËS TROPOJË, ARSIMTARI E POETI I PAHARRUAR

E Djelë, 05.03.2015, 06:36am

KUR SHKRIHEN KËTA KRAHË TË KALBUN?!
Nga FRITZ RADOVANI

E Premte, 05.01.2015, 07:37am

Në përvjetorin e rënies:
MIC SOKOLI, NË PIEDESTALIN E NDERIT DHE TË LAVDISË SHQIPTARE…
Nga Prof. MURAT GECAJ

E Premte, 05.01.2015, 07:29am

LAJMET PËR PASQYRIMIN E JETËS BUKUR SHUMË PO MARGJINALIZOHEN NGA MEDIAT
Analizë nga SKËNDER MULLIQI

E Premte, 05.01.2015, 07:09am

A MUND TA SHPËTOJMË KËTË KULLË?!...
Nga ILIR SECI

E Premte, 05.01.2015, 07:00am

ALBUMI I PIKTORIT - NJË FOTO DHE KATËR AKUARELE NGA HELIDON HALITI

E Mërkurë, 04.29.2015, 07:27am

Voal - Po iu sjellim lexuesve punime të reja në teknikën e akuarelit nga piktori i shquar Helidon Haliti,
SKENARËT RUSO-SERBO-MAQEDONË PËR AGRESION USHTARAK KUNDËR SHQIPTARËVE NË BALLKAN
Vështrim nga SKËNDER MULLIQI

E Hënë, 04.27.2015, 07:41am

IPALLKO MIGA
FATOS KLOSI NJI DRRAS QENEFI
Satirë nga AGIM GASHI

E Hënë, 04.27.2015, 07:04am

  » PAPA I PARË QË PUTHI TOKËN E GJERGJ KASTRIOTITNga FRITZ RADOVANI
  » Në Shkupin shqiptar, 2015? Nga FRANK SHKRELI
  » SHQIPËRIA - NJË SISTEM HIBRID, MES AUTORITARIZMIT DHE DEMOKRACISËNga ELEZ BIBERAJ, Drejtor i Drejtorisë së Euroazisë, Zëri i Amerikës
  » NGA ALBUMI I PIKTORIT - PESË AKUARELE TË MUAJIT PRILL NGA HELIDON HALITI
  » T'I KTHEJMË PAK RESPEKT TOKËS QË I DETYROHEMI NË EKZISTENCËN TONËNga Dr. ELTJANA SHKRELI, planifikuese urbane
  » TREGONTE ANADOLLAKU FADIL YMERI...Nga FRITZ RADOVANI (Pjesa XII)
  » NË FJALIMIN VETËMEVETE THASHË â€“ NUK SHITET SHPIRTI!Nga AGIM GASHI
  » KALI I TROJËS, SIMBOL I SHQIPTARËVE, JO I GREKËVENga RASIM BEBO, Addison, Çikago
  » NJË KAFE PAS PROTESTE - E IDHËT PËR OPOZITËN!Nga FLORIM ZEQA
  » MOS HARRONI!Esé nga RESHAT KRIPA 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2024  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
 
::| Hot News
SA MBRAPA KA MBETUR UEFA... MJAFT U PËRKËDHEL SERBIANga OWEN GIBSON, The Guardian
KADARE - NUK IU JAP RËNDËSI XHUXHËVE DHE SPIUNËVE
Intervistë ekskluzive e shkrimtarit Ismail Kadare dhënë Vehbi Bajramit, botues i gazetës “Illyria” në New YorkISMAIL KADARE - DOKTRINA ANTISHQIPTARE E SERBËVE DO PËRMENDUR, SEPSE DOKTRINA KA MBETUR GJER MË SOT E PADËNUAR
DOLI NË QARKULLIM LIBRI I RI POETIK I ELIDA BUÇPAPAJT "RAPSODI E GOLGOTËS SË TRANZICIONIT"
PËRSHËNDETJA E PRESIDENTIT OBAMA NË RASTIN E 70 VJETORIT TË ZËRIT TË AMERIKËS
TRUPAT AMERIKANE NË KOSOVË NUK E ZVOGËLOJNË NUMRIN DERI NË MESIN E VITIT TË ARDHSHËM
Intervistë dhënë gazetës IllyriaISMAIL KADARE: Krimet serbe nuk mund të lihen në harresë në emër të paqësimit të gadishullitIntervistoi: Vehbi BAJRAMI

 
VOAL
[Shko lart]