E Enjte, 07.18.2024, 03:26pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
KËNDI I SHKRIMTARIT
 
NJË ITINERAR TRONDITËS POETIK
Shaip Beqiri: Hidra e mllefit / Hydra des Zorns, Limmat Verlag, 2014, Zürich
Nga ADEM GASHI

E Mërkurë, 05.13.2015, 08:40pm
LIBRI ME POEZI TË ZGJEDHURA I  POETIT FASLLI HALITI, BOTOHET NË ROMË NGA SHTËPIA BOTUESE «EdilLet»
Në përkthimin dhe redaktimin e poetit të shquar Gëzim Hajdari

E Mërkurë, 05.13.2015, 08:41am

TË RËNËT E KUMANOVËS
Poezi promemoriale nga RRUSTEM GECI

E Martë, 05.12.2015, 06:02pm

NJERIU METALIK
Esé nga QERIM SKËNDERAJ

E Martë, 05.12.2015, 05:28pm

B O R Ë B A R D H A
- poezi nga libri "Trojet e mia"
Nga RRUSTEM GECI

E Shtunë, 05.09.2015, 02:50pm

POEZI LIRIKE
Nga PËRPARIM HYSI

E Shtunë, 05.09.2015, 07:25am

ZOGU I PLAGOSUR dhe RRALLIMI
Skica nga FASLLI HALITI

E Shtunë, 05.09.2015, 07:20am

DISA KOMENTE PËR POEZITË E ANTOLOGJISË ME POEZI TË ZGJEDHURA TË POETIT FASLLI HALITI PËRKTHYER NGA POETI I SHQUAR GËZIM HAJDARI
E Enjte, 05.07.2015, 11:15am

RRUGËT E REJA
Cikël poetik nga SOKOL DEMAKU

E Mërkurë, 05.06.2015, 09:28am

PESHA E BOTËS
Poezi nga ALLEN GINSBERG
Përktheu: FASLLI HALITI

E Hënë, 05.04.2015, 09:01am

  » ZOGU I BRAKTISUR(Tregim i jetuar)Nga QERIM SKËNDERAJ
  » NJË KALË I GJELBËRNga ADEM ZAPLLUZHAPoezi prej librit 'Sytë e gurtë të erës'
  » FERRI I TË GJALLËVE (mbresanga libri “Ferri i të gjallëve i Shefqet Gjanës)
  » 'YJET NUK JANË TË KUQ' - NJË RRËFIM TRONDITËS PËR SAGËN E MËLYSHAJVEOptikë kritike për romanin 'Yjet nuk janë të kuq' të Albana Melyshi LifschinNga MEXHIT PRENCI
  » MËMANovelë nga KOÇO KOSTA
  » POEZI NGA ARTUR RIMBAUDI përktheu: FASLLI HALITI
  » POEZI NGA MIHAIL LERMONTOV, ALDO PALAZZESCHI, ALIDA AIRAGHIPërktheu: FASLLI HALITI
  » SHPALOSJE DHIMBJE E DASHURIE ….(Rabije Bytyqi:”Rrugë jete”,poezi,2014 SHB.”Era” Prishtinë)Nga TAHIR BEZHANI
  » POEZI NGA NIKOLAJ STEPANOVIÇ GUMILOV DHE ADRIANO ÇELENTANOPërktheu: FASLLI HALITI
  » NË PARIS NJË ÇMIM PËR LETËRSINË SHQIPENga ALEKO LIKAJ 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 

 
VOAL
[Shko lart]