E Enjte, 07.18.2024, 03:09pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
KËNDI I SHKRIMTARIT
 
POEZI LIRIKE
Cikël nga PËRPARIM HYSI

E Mërkurë, 03.11.2015, 10:07pm

H E R O I K A
Poemë për Kryengritjen e 11 Marsit 1981
Nga RRUSTEM GECI

E Mërkurë, 03.11.2015, 10:03pm

VAZHDON PO AI REFREN
Cikël poetik nga ADEM ZAPLLUZHA

E Mërkurë, 03.11.2015, 11:12am

HIJET E ZEZA TË SË KALUARËS
Nga EDLIRA DEDJA

E Mërkurë, 03.11.2015, 07:47am

PARA SE LULET TË SHKONIN NË FARMACI
Cikël poetik nga QAZIM SHEHU

E Martë, 03.10.2015, 02:47pm

NDËRGJEGJA E ZEMRËS
Ese letrare për poeteshën Irma Kurti
Nga RRUSTEM GECI

E Martë, 03.10.2015, 02:41pm

PESHA E LIRISE SIPAS ROMANIT “DATA NJËMBËDHJETË” TË MUHARREM KURTIT
Vështrim nga TAHIR BEZHANI

E Hënë, 03.09.2015, 08:51pm

KUSHTRIMI I SKANDËRBEUT
Poezi nga ERNEST KOLIQI

E Hënë, 03.09.2015, 08:40pm

NEW YORK TIMES - PASTERNAKU I TRADHTUAR...

E Djelë, 03.08.2015, 10:47am

KËNGA E REXHËS
Tri poezi me motive popullore nga RRUSTEM GECI

E Shtunë, 03.07.2015, 05:06pm

  » 7-8 MARSI NË VARGJET E MIANga PËRPARIM HYSI
  » SHËNIME PËR LIBRIN 'ZOGJTË E HIÇKOKUT' TË ROLAND GJOZËSNga AGIM BAÇI
  » ËSHTË DREJTËSIA HYJNORE AJO QË NA JEP NJË MUNDËSI TË REVILHELME VRANA HAXHIRAJ, fragment XI dhe i fundit i romanit 'Loja e Mëkatit'
  » I DASHUR NIP, STUDIO DHE KUJTO!Nga UMBERT ECO
  » F L A M U R Ipoezi në kujtim të heroit Adem JashariNga RRUSTEM GECI
  » BIBLIKEKujtim nga 7 Marsi 1972Prozë poetike nga SKËNDER BUÇPAPAJ
  » POEZITË E MIA KUSHTUAR XHEVAHIR SPAHIUTNga PËRPARIM HYSI
  » KJO ISHTE HISTORIA IME E SHËMTUAR, PËR TË CILËN NUK KËRKOJ SHFAJËSIMVILHELME VRANA HAXHIRAJ, fragmenti X nga romani 'Loja e Mëkatit'
  » DUA TË IKI LARGCikël me poezi nga PËRPARIM HYSI
  » XHEVAHIR SPAHIU MBUSHI 70 VJET - DENJËSISHT NË KRYE TË LETRAVE DHE KULTURËS SHQIPENga ZYLYFTAR HOXHA 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 

 
VOAL
[Shko lart]