E Martë, 07.23.2024, 01:25pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
KËNDI I SHKRIMTARIT
 
TË MOS DIGJET NGA HESHTJA JOTE
Poemë dashurie nga ADEM ZAPLLUZHA

E Djelë, 03.01.2015, 04:12pm

SHKOPINJ HORIZONTESH
Cikël poetik nga QAZIM D. SHEHU

E Djelë, 03.01.2015, 04:06pm

FERRPARAJSA
Poezi nga XHEVAHIR SPAHIU
(Ribotuar në 70 vjetorin e lindjes së poetit)

E Djelë, 03.01.2015, 09:44am

VDIQ ROMANCIERI I SHQUAR TURK JASHAR QEMALI

E Shtunë, 02.28.2015, 11:34pm

LUTJE DASHURIE
Poemë nga ABDULLAH KONUSHEVCI

E Shtunë, 02.28.2015, 10:58am

'NJË ALIEN' QË KA SHALUAR 'KALIN PREJ BORE'
Esé për librin e ri poetik të ADEM ZAPLLUZHËS
Nga PËRPARIM HYSI

E Shtunë, 02.28.2015, 10:25am

ATË NATË UJQËT NUK M’U KTHYEN NGA KULLOTA
Nga SKËNDER BUÇPAPAJ

E Premte, 02.27.2015, 08:32am

DHE NJË NJERI  I VETMUAR
Cikël poetik nga ADEM ZAPLLUZHA

E Premte, 02.27.2015, 08:10am

ESSE PËR SITAT, GRURIN, NIKELIN E MESHËT
Nga THANI NAQO

E Premte, 02.27.2015, 08:05am

GISHTËRINJTË E BARIT
Ese letrar për poezinë e Drita Lushit
Nga RRUSTEM GECI

E Premte, 02.27.2015, 08:01am

  » PARËSIA E HAPËSIRAVE ALTERNATIVE DHE RITMI POETIK(Një vëzhgim studimor për poezinë e Vehbi Skënderit)Nga FATMIR TERZIU
  » Magjikja dhe e vërteta tek GaboGABRIEL GARCIA MARQUEZ - MBRETI I REALIZMIT MAGJIKEsé nga SALMAN RUSHDIE
  » KUJTIME BURGUNga QEMAL DRAÇINI (1922 - 1947)
  » VËLLIMI POETIK “ËNDRRAT E BARDHA” I AUTORËS, ALMA FERUNINga UKSHIN MORINA
  » NIKAJ-MERTURIPoezi nga SKËNDER BUÇPAPAJ
  » SONATA E HENES- NJË STINË E PAHARRUARNga EGLANTINA MANDIA (PJESA IV)/
  » U KTHYEN DALLËNDYSHETTrevargshe nga QAZIM SHEHU
  » ME SYTË ULURNga TAHAR BEN JELLOUN
  » SHIJO TË SOTMEN QË SHKOIVILHELME VRANA HAXHIRAJ, fragmenti IX nga romani 'Loja e Mëkatit'
  » PËRGJUMJE DHE ILUZIONEFragment romani nga THANI NAQO 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 

 
VOAL
[Shko lart]