E Mërkurë, 06.12.2024, 03:54pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
LAJME NDËRKOMBËTARE
 
 
PRESIDENTI OBAMA NISI TURIN NË EUROPË - "SHBA DHE EVROPA TË BASHKUAR NË MBROJTJE TË UKRAINËS, PUTINI DUHET T'I KUPTOJË PASOJAT E VEPRIMEVE TË TIJ"

E Hënë, 03.24.2014, 03:48pm

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, ka thënë se SHBA-ja dhe Evropa janë të bashkuara në vendosjen e “çmimit” për Rusinë, për shkak të aksioneve të saj në Krime.

Obama ka folur për gazetarët pasi ka takuar kryeministrin holandez, Mark Rutte, në Amsterdam

 

POLAKËT PO PËRGATITEN PËR LUFTË

E Enjte, 05.14.2015, 08:23am
PRESIDENTI PUTIN PRET SEKRETARIN KERRY NË SOÇI

E Martë, 05.12.2015, 05:54pm

RUSIA DHE KINA I FILLUAN USHTRIMET USHATARAKE DETARE

E Hënë, 05.11.2015, 06:21pm

NË SOÇI TAKIMI KERRY-LAVROV

E Hënë, 05.11.2015, 12:34pm

SËMURET PILOTI - NJË UDHËTAR ATERRON AVIONIN

E Hënë, 05.11.2015, 11:04am

RAUL CASTRO NË VATIKAN

E Hënë, 05.11.2015, 06:35am

ISH SENATORI BOB DOLE FLET MBI FITOREN E 8 MAJIT

E Shtunë, 05.09.2015, 04:08pm

KOREJA VERIORE TESTON RAKETË BALISTIKE NËNUJORE

E Shtunë, 05.09.2015, 12:52pm

SEKRETARI KERRY NË FRANCË

E Shtunë, 05.09.2015, 08:00am

MASAT E SIGURISË RRETH SHTËPISË SË BARDHË

E Shtunë, 05.09.2015, 07:47am

  » OBAMA NDERON AMERIKANËT QË MORËN PJESË NË LUFTËN E DYTË BOTËRORE
  » TALEBANËT MARRIN PËRSIPËR RRËZIMIN E HELIKOPTERIT ME AMBASADORË
  » 8 MAJI - DITA BOTËRORE E KRYQIT TË KUQ DHE GJYSMËHËNËS SË KUQE
  » ANIJA E HUMBUR KOZMIKE E RUSISË DO TË BJERË NË TOKË TË PREMTEN
  » IRANI LIROI ANIJEN E KAPUR QYSH NË PRILL
  » SHBA - SFIDAT E SHEFIT TË RI TË SHTATMADHORISË
  » ÇMIMI PËR CHARLIE HEBDON SHKAKTON POLEMIKA NË AMERIKË
  » RUSI - HETIME PËR DËSHTIMIN E LËSHIMIT TË ANIJES KOZMIKE
  » 'LES ALYSCAMPS' U SHIT MË SE 66 MILIONË DOLLARË
  » FABIUSI MERR PJESË NË CEREMONINË E 9 MAJIT NË MOSKË 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2024  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
 
::| Hot News
PRESIDENTI OBAMA NISI TURIN NË EUROPË - "SHBA DHE EVROPA TË BASHKUAR NË MBROJTJE TË UKRAINËS, PUTINI DUHET T'I KUPTOJË PASOJAT E VEPRIMEVE TË TIJ"
UNICEF: 300 fëmijë kanë humbur jetën në Rripin e Gazës

 
VOAL
[Shko lart]