E Hënë, 07.15.2024, 07:18am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
LAJME NDËRKOMBËTARE
 
ANIJA E HUMBUR KOZMIKE E RUSISË DO TË BJERË NË TOKË TË PREMTEN

E Enjte, 05.07.2015, 11:10am (GMT+1)


Një anije ruse që ka dalë jashtë kontrollit prejse është lansuar javën e kaluar, do të bie në Tokë dhe do të digjet të premten, thonë shkencëtarët, transmeton BBC.

Anija e mallrave, pa pilot, është nisur nga Kazakistani të martën e javës së kaluar, por kontakti me të është humbur shumë shpejt pas nisjes.

Anija, me tri tonelata mallra, pritet të shpërbëhet pasi të hyjë në atmosferën e Tokës.

Çdo copë që mund të arrijë Tokën, do të bie në det.

Anija Progress M-27M është dashur të dërgojë ushqim, ujë, lëndë djegëse, oksigjen dhe veshje për gjashtë pjesëtarët e ekuipazhit në Stacionin Ndërkombëtare të Hapësirës, i cili është rreth 420 kilometra sipër Tokës. rel

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
IRANI LIROI ANIJEN E KAPUR QYSH NË PRILL (05.07.2015)
SHBA - SFIDAT E SHEFIT TË RI TË SHTATMADHORISË (05.07.2015)
ÇMIMI PËR CHARLIE HEBDON SHKAKTON POLEMIKA NË AMERIKË (05.06.2015)
RUSI - HETIME PËR DËSHTIMIN E LËSHIMIT TË ANIJES KOZMIKE (05.06.2015)
'LES ALYSCAMPS' U SHIT MË SE 66 MILIONË DOLLARË (05.06.2015)
FABIUSI MERR PJESË NË CEREMONINË E 9 MAJIT NË MOSKË (05.06.2015)
DUNFORDI PROPOZOHET PËR SHEF TË SHTABIT TË USHTRISË AMERIKANE (05.05.2015)
ISIS E MERR PËRGJEGJËSINË PËR SULMIN NË TEKSAS (05.05.2015)
BERLIN - NË KUTITË E BANANEVE GJENDEN 360 KILOGRAMË KOKAINË (05.05.2015)
PRESIDENTI OBAMA PRITET TA EMËROJË SHEFIN E RI TË SHTABIT TË BASHKUAR (05.05.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 
::| Hot News
PRESIDENTI OBAMA NISI TURIN NË EUROPË - "SHBA DHE EVROPA TË BASHKUAR NË MBROJTJE TË UKRAINËS, PUTINI DUHET T'I KUPTOJË PASOJAT E VEPRIMEVE TË TIJ"
UNICEF: 300 fëmijë kanë humbur jetën në Rripin e Gazës

 
VOAL
[Shko lart]