E Shtunë, 06.15.2024, 02:29pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
LAJME NDËRKOMBËTARE
 
MASAT E SIGURISË RRETH SHTËPISË SË BARDHË

E Shtunë, 05.09.2015, 07:47am (GMT+1)Zyrtarët amerikanë thonë se gardhit të Shtëpisë së Bardhë do t'i shtohen pengesa çeliku në përpjekje për të rritur sigurinë pas një seri shkeljesh të sigurisë.

Masa e re e sigurisë ka marrë miratimin e nevojshëm, duke hapur rrugën për Shërbimin Sekret për të kryer instalimin.

Ky veprim vjen pas një varg shkeljesh të rënda të sigurisë në Shtëpinë e Bardhë.

Në shtator, një veteran i ushtrisë kapërceu gardhin e Shtëpisë së Bardhë, dhe hyri në ndërtesë me një thikë në xhepat e tij.

Në prill, agjentët e Shërbimit Sekret arrestuan një person, i cili kaloi gardhin në anën jugore të rezidencës presidenciale. za
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
OBAMA NDERON AMERIKANËT QË MORËN PJESË NË LUFTËN E DYTË BOTËRORE (05.08.2015)
TALEBANËT MARRIN PËRSIPËR RRËZIMIN E HELIKOPTERIT ME AMBASADORË (05.08.2015)
8 MAJI - DITA BOTËRORE E KRYQIT TË KUQ DHE GJYSMËHËNËS SË KUQE (05.08.2015)
ANIJA E HUMBUR KOZMIKE E RUSISË DO TË BJERË NË TOKË TË PREMTEN (05.07.2015)
IRANI LIROI ANIJEN E KAPUR QYSH NË PRILL (05.07.2015)
SHBA - SFIDAT E SHEFIT TË RI TË SHTATMADHORISË (05.07.2015)
ÇMIMI PËR CHARLIE HEBDON SHKAKTON POLEMIKA NË AMERIKË (05.06.2015)
RUSI - HETIME PËR DËSHTIMIN E LËSHIMIT TË ANIJES KOZMIKE (05.06.2015)
'LES ALYSCAMPS' U SHIT MË SE 66 MILIONË DOLLARË (05.06.2015)
FABIUSI MERR PJESË NË CEREMONINË E 9 MAJIT NË MOSKË (05.06.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2024  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
 
::| Hot News
PRESIDENTI OBAMA NISI TURIN NË EUROPË - "SHBA DHE EVROPA TË BASHKUAR NË MBROJTJE TË UKRAINËS, PUTINI DUHET T'I KUPTOJË PASOJAT E VEPRIMEVE TË TIJ"
UNICEF: 300 fëmijë kanë humbur jetën në Rripin e Gazës

 
VOAL
[Shko lart]