E Enjte, 11.30.2023, 09:03am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
LAJME NDËRKOMBËTARE
 
SËMURET PILOTI - NJË UDHËTAR ATERRON AVIONIN

E Hënë, 05.11.2015, 11:04am (GMT+1)

 
Një dramë e pabesueshme ka ndodhur në fluturimin Jet Airways nga Bangkoku në Nju- Delhi kur gjatë udhëtimit u sëmur piloti, transmeton Daily Mail.

Ndihmësi i pilotit i është dashur të shpallë gjendje alarmi ndërkaq situata dramatike është ndërprerë kur në derë ka trokitur një udhëtar i cili, për çudi ishte pilot

Ai mori kontrollin në aeroplan dhe pa problem aterroi në tokë.

Natyrisht në mediet indiane ai ka statusin e heroit.

Në udhëtimi kanë qenë 200 udhëtar dhe ende nuk është e ditur çka ka ndodhë me pilotin

Për fat që aeroplani ishte me plot njerëz e në mesin e tyre edhe një mjek i cili menjëherë i ka ofruar ndihmë.

"E gjitha është bërë në bazë të rregullave dhe aeroplani sigurt ka ateruar në Delhi", ka thënë zëdhënësi I kompanisë.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
RAUL CASTRO NË VATIKAN (05.11.2015)
ISH SENATORI BOB DOLE FLET MBI FITOREN E 8 MAJIT (05.09.2015)
KOREJA VERIORE TESTON RAKETË BALISTIKE NËNUJORE (05.09.2015)
SEKRETARI KERRY NË FRANCË (05.09.2015)
MASAT E SIGURISË RRETH SHTËPISË SË BARDHË (05.09.2015)
OBAMA NDERON AMERIKANËT QË MORËN PJESË NË LUFTËN E DYTË BOTËRORE (05.08.2015)
TALEBANËT MARRIN PËRSIPËR RRËZIMIN E HELIKOPTERIT ME AMBASADORË (05.08.2015)
8 MAJI - DITA BOTËRORE E KRYQIT TË KUQ DHE GJYSMËHËNËS SË KUQE (05.08.2015)
ANIJA E HUMBUR KOZMIKE E RUSISË DO TË BJERË NË TOKË TË PREMTEN (05.07.2015)
IRANI LIROI ANIJEN E KAPUR QYSH NË PRILL (05.07.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Nëntor 2023  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
 
::| Hot News
PRESIDENTI OBAMA NISI TURIN NË EUROPË - "SHBA DHE EVROPA TË BASHKUAR NË MBROJTJE TË UKRAINËS, PUTINI DUHET T'I KUPTOJË PASOJAT E VEPRIMEVE TË TIJ"
UNICEF: 300 fëmijë kanë humbur jetën në Rripin e Gazës

 
VOAL
[Shko lart]