E Djelë, 06.23.2024, 04:12pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
LAJME NDËRKOMBËTARE
 
NË SOÇI TAKIMI KERRY-LAVROV

E Hënë, 05.11.2015, 12:34pm (GMT+1)


Pamje nga takimi Kerry - Lavrov (majtas) në Gjenevë më 2 mars të këtij viti


Agjencitë ruse të lajmeve raportojnë se sekretari amerikan i shtetit, John Kerry, nesër në Soçi do të takohet me ministrin e jashtëm rus, Sergei Lavrov, për të diskutuar lidhur me trazirat në Ukrainë, Siri dhe Jemen.

Mëtutje, Agjncia shtetërore e lajmeve në Rusi, RIA-Novosti, e ka cituar një burim që thotë se Kremlini shpreson se zoti Kerry do të sjell propozime të reja për zgjidhjen e konfliktit në pjesën lindore të Ukrainës.

Ky burim i paemëruar ka thënë se Lavrov planifikon t'i thotë sekretarit Kerry se mbështetja ushtarake për Ukraninën është e papranueshme.

Agjencia RIA-Novosti raporton se Moska nuk pret "kthesë" të madhe nga vizita e zotit Kerry, por megjithatë vlerëson se ajo është "shumë e rëndësishme".
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
SËMURET PILOTI - NJË UDHËTAR ATERRON AVIONIN (05.11.2015)
RAUL CASTRO NË VATIKAN (05.11.2015)
ISH SENATORI BOB DOLE FLET MBI FITOREN E 8 MAJIT (05.09.2015)
KOREJA VERIORE TESTON RAKETË BALISTIKE NËNUJORE (05.09.2015)
SEKRETARI KERRY NË FRANCË (05.09.2015)
MASAT E SIGURISË RRETH SHTËPISË SË BARDHË (05.09.2015)
OBAMA NDERON AMERIKANËT QË MORËN PJESË NË LUFTËN E DYTË BOTËRORE (05.08.2015)
TALEBANËT MARRIN PËRSIPËR RRËZIMIN E HELIKOPTERIT ME AMBASADORË (05.08.2015)
8 MAJI - DITA BOTËRORE E KRYQIT TË KUQ DHE GJYSMËHËNËS SË KUQE (05.08.2015)
ANIJA E HUMBUR KOZMIKE E RUSISË DO TË BJERË NË TOKË TË PREMTEN (05.07.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2024  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
 
::| Hot News
PRESIDENTI OBAMA NISI TURIN NË EUROPË - "SHBA DHE EVROPA TË BASHKUAR NË MBROJTJE TË UKRAINËS, PUTINI DUHET T'I KUPTOJË PASOJAT E VEPRIMEVE TË TIJ"
UNICEF: 300 fëmijë kanë humbur jetën në Rripin e Gazës

 
VOAL
[Shko lart]