E Martë, 05.21.2024, 06:10am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SHQIPTARËT
 
 
Ismail Kadare: Koha po punon për shqiptarët
E Mërkurë, 05.27.2009, 01:59pm

Shkrimtari shqiptar me famë botërore, Ismail Kadare, u ka përçuar porosinë shqiptarëve gjithandej, se koha është duke punuar për ta. Për të ardhur deri te këto momente, Kadare ka lënë të kuptohet se nuk ka qenë e lehtë, meqë, siç thotë ai, jo gjithmonë është lehtë të mbrohet e drejta. Ai i ka bërë këto komente në Prishtinë, pas takimit që pati me presidentin Fatmir Sejdiu. “Është kënaqësi që të shikoj se si këtu ka njerëz që punojnë për Kosovën, për interesat e saj, i mbrojnë ato interesa, ndonëse nuk është e lehtë që gjithnjë të mbrohen interesat e një populli. Ka një paragjykim, se të mbrosh të drejtën, është e lehtë. Të mbrosh të drejtën është disa herë tepër e vështirë, ashtu sikurse është e lehtë për shtete të tjera që mbrojnë të shtrembrën, mbrojnë mashtrimin. Për fat të keq, kjo ndodh, ne nuk mund të ndryshojmë zakonet e njerëzimit”, tha Kadare.

 

DONIKA GËRVALLA ZGJIDHET KRYETARE E DEGËS SË LDK-së NË GJERMANI

E Hënë, 05.11.2015, 05:38pm

VOAL - Veprimtarja e shquar shqiptare Donika Gërvalla në Kuvendin Zgjedhor të Degës së LDK-së në
ROBERTO SAVIANO - KA RIVALITET MES MAFIEVE TË TIRANËS DHE PRISHTINËS (Intervistë)
E Hënë, 05.11.2015, 12:56pm

ROBERTO SAVIANO - KA RIVALITET MES MAFIEVE TË TIRANËS DHE PRISHTINËS (Intervistë)

E Hënë, 05.11.2015, 12:56pm

TROPOJA ISHTE E MBUSHUR ME BUJARI DHE MIKPRITJE...
Reportazh nga GJON NEÇAJ

E Djelë, 05.10.2015, 07:04am


KOSOVA S'I KA NDËRPRERË BISEDIMET ME SERBINË

E Shtunë, 05.09.2015, 04:24pm

PRESIDENTI NISHANI NDERON AMERIKANË E SHQIPTARË NË NJU JORK

E Shtunë, 05.09.2015, 04:19pm

MOIKOM ZEQO - EMANCIPIMI I GRUAS ËSHTË ÇËSHTJE E SË ARDHME SË VET QENIES NJERËZORE!

E Premte, 05.08.2015, 10:57am

The Mirror - ELHAIDA DANI E DENJË PËR TË FITUAR, NËSE BIND EUROPËN

E Premte, 05.08.2015, 07:52am

PSE 6 MAJI 2015 I REXHEP DEDUSHAJT ËSHTË NJË DATË E RE NË KALENDARIN E KOHËS?
Nga RAMIZ LUSHAJ

E Mërkurë, 05.06.2015, 09:23am

AMBASADORI MAQEDONAS LA BARSË DIPLOMATEN SHQIPTARE

E Martë, 05.05.2015, 09:01am

NISHANI DEKOROI AT SEBASTIAN VAZHKALANË ME DEKORATËN 'NËNË TEREZA'

E Hënë, 05.04.2015, 09:07am

  » GRUPI GJERMAN QË E KËNDON SHQIP KËNGËN TONË 'KUR JAM KÂNË NJI VAKT I RI'
  » KRISTJAN SOKOLI, SHQIPTARI I PARË NË NFL - DUA T'I NDEROJ SHQIPTARËT
  » BASHKIM PA KUSHTËZIME DHE FISNIK I LDD-së ME LDK-nëNga IDRIZ ZEQIRAJ
  » NË PËRKRAHJE TË SHKRIMTARES DHE PUBLICISTES SË SHQUAR VILHELME VRANARI HAXHIRAJNga Prof. dr. ESHREF YMERI
  » NGA HISTORIA E IDEVE, TEORIVE DHE MENDIMIT TË NJOHUR POLITIK(Duke menduar në shtetin e ri kosovar...)Nga AGRON SHABANI
  » POETJA E VOGEL E SHENGJINITNga ZEQIR LUSHAJ
  » SINANDINOVSKI - KAM QENË, JAM DHE DO TË MBETEM SHQIPTAR
  » REAGIM KUNDËR KASTRIOT MYFTARAJT - KOKORIZGJI I INTERESAVE TË SERBISË, ABUZUES NDAJ BALLIST MORINËS!Nga ASLLAN DIBRANI
  » UDHËTIM DREJT VENDIT TË SHENJTËReportazh nga  VLASH PRENDI
  » JA HISTORIA E KËSAJ FOTOGRAFIE DHE E KËTYRE DY FËMIJËVE 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2024  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 
::| Hot News
Ismail Kadare: Koha po punon për shqiptarët

 
VOAL
[Shko lart]