E Shtunë, 06.15.2024, 03:42pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SHQIPTARËT
 
DONIKA GËRVALLA ZGJIDHET KRYETARE E DEGËS SË LDK-së NË GJERMANI

E Hënë, 05.11.2015, 05:38pm (GMT+1)VOAL - Veprimtarja e shquar shqiptare Donika Gërvalla në Kuvendin Zgjedhor të Degës së LDK-së në Gjermani u zgjodh kryetare. Në reagimin e saj të menjëhershëm në facebook zonja Gërvalla, shkruan:

Edhe dega e LDK-së në Gjermani, si të gjitha degët nëpër Kosovë dhe jashtë saj, mbajti sot Kuvendin e 8-të zgjedhor. Ky Kuvend zgjodhi kryetarin dhe kryesinë e re si dhe delegatët për në Kuvendin zgjedhor në Prishtinë.
Falënderoj delegatët e kuvendit për besimin e dhënë duke më zgjedhur kryetare të degës së LDK-së në Gjermani. Sfidat me të cilat do të përballohet kryesia e re janë të mëdha.
Uroj që të gjithë delegatët e kuvendit të kenë arritur ndërkohë nëpër shtëpitë e tyre pas një dite të gjatë dhe të lodhshme.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
ROBERTO SAVIANO - KA RIVALITET MES MAFIEVE TË TIRANËS DHE PRISHTINËS (Intervistë) (05.11.2015)
TROPOJA ISHTE E MBUSHUR ME BUJARI DHE MIKPRITJE...Reportazh nga GJON NEÇAJ (05.10.2015)
KOSOVA S'I KA NDËRPRERË BISEDIMET ME SERBINË (05.09.2015)
PRESIDENTI NISHANI NDERON AMERIKANË E SHQIPTARË NË NJU JORK (05.09.2015)
MOIKOM ZEQO - EMANCIPIMI I GRUAS ËSHTË ÇËSHTJE E SË ARDHME SË VET QENIES NJERËZORE! (05.08.2015)
The Mirror - ELHAIDA DANI E DENJË PËR TË FITUAR, NËSE BIND EUROPËN (05.08.2015)
PSE 6 MAJI 2015 I REXHEP DEDUSHAJT ËSHTË NJË DATË E RE NË KALENDARIN E KOHËS?Nga RAMIZ LUSHAJ (05.06.2015)
AMBASADORI MAQEDONAS LA BARSË DIPLOMATEN SHQIPTARE (05.05.2015)
NISHANI DEKOROI AT SEBASTIAN VAZHKALANË ME DEKORATËN 'NËNË TEREZA' (05.04.2015)
GRUPI GJERMAN QË E KËNDON SHQIP KËNGËN TONË 'KUR JAM KÂNË NJI VAKT I RI' (05.04.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2024  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
 
::| Hot News
Ismail Kadare: Koha po punon për shqiptarët

 
VOAL
[Shko lart]