E Mërkurë, 07.17.2024, 04:26pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
Ronaldo i palënduar në aksident
E Djelë, 02.01.2009, 04:22pm (GMT+1)

8 Janar - La Repubblica Voal-online - Ylli i Manchester Unitedit, Cristiano Ronaldo ka pësuar një aksident ndërsa udhëtonte me veturën e tij Ferrari e cila është bërë copë gjatë aksidentit afër aeroportit të Manchesterit, ndërsa futbollisti ka shpëtuar pa u lënduar fare. 23 vjeçari ishte duke drejtuar veturën e tij sportive në një tunel kur u përplas në një barrierë. Greater Manchester Police (GMP) ka njoftuar se bashkëlojtari i tij, Edwin van der Sar ishte duke e përcjell mbrapa me veturën e tij Bentley, por portieri holandez nuk ishte i përfshirë në aksident.
Aksidenti Ronaldos i ndodhi të enjten në rrugën A538 Altrincham rreth orës 11:20 minuta. Një zëdhënës i GMP, ka njoftuar se hetimet rreth aksidentit janë duke vazhduar. Policia po ashtu ka bërë të ditur se Ronaldo nuk kishte qenë në ndikim të alkoolit pas kontrollit që i është bërë në vendin e aksidentit. Ndërsa, Manchester United ka konfirmuar se Ronaldo është mirë dhe se është duke stërvitur me ekipin.

 Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Sporti zviceran më 2008 - Kançelara zbriti Federerin në vendin e dytë (02.01.2009)
Kreshnik Qato Kreshniku - Boksieri Qato mbron titullin e kampionit të botës në Uashington (02.01.2009)
Hollifild thotë se do ta vazhdojë aventurën e boksit (02.01.2009)
Muhamet Aliu në ndeshjen Hollifild-Valujev më 20 Dhjetor në Zürich (02.01.2009)
Nadal triumfon kundër Federer në Australian Open (02.01.2009)
Ronaldinho dhe bota e tij: "Me Romën do të jetë një spektakël" (01.10.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 

 
VOAL
[Shko lart]